Здоров'я Вам!

Рецепти народної медицини при різних хворобах

Запаморочення

Запаморочення

Запаморочення – відчуття порушення стійкості і уявного обертання навколишнього оточення; може супроводжуватися нудотою, блювотою, непритомним станом, шумом у вухах, зниженням слуху. При сильному запамороченні людина може впасти. Іноді спостерігається запаморочення у абсолютно здорових людей – при різкій зміні положення тіла (схоплювання з ліжка), при кружлянні, гойданні на гойдалках, їзді в транспорті і моря (морська хвороба), а також на великій висоті. Чутливість окремих людей до такого запаморочення різна. Запаморочення може бути також наслідком порушення функції вестибулярного апарату, захворювання мозку, серцево-судинної системи, вуха, очі та ін. Крім того, воно може виникнути при отруєнні харчовими продуктами, сп’янінні, травмі.

Рекомендації для лікування і попередження запаморочення

При запамороченні і нудоті потрібно насамперед постаратися викликати блювоту і очистити кишечник клізмою. Якщо не вирве, то прийняти проносне. Потім лягти, по можливості, в темній кімнаті і закрити очі. Близько себе покласти шматок камфори, щоб дихати нею. На голову покласти лід або рушник, змочений холодною водою. І так лежати, не рухаючись, поки не стане легко. Можна випити холодної міцної кави або холодного настою трави рути.

Від засмічення шлунка і при високій кислотності шлункового соку запаморочення зазвичай починається з ранку, при вставанні. Щоб нейтралізувати кислотність і не допускати запаморочення, корисно пити кожен день після обіду і вечері по чашці настою м’яти перцевої або липового цвіту.

Якщо запаморочення трапляється на ґрунті посиленої розумової роботи, потрібно звернути увагу на їжу, посилено є те, що містить багато фосфору, так як фосфор входить до складу мозкової речовини, а при посиленій розумовій роботі кількість фосфору зменшується. Треба їсти більше риби, яєць (особливо жовтка), сиру, редиски, огірків, мигдалю, гороху, волоських горіхів.

Морська капуста
При систематичному запамороченні з невідомої причини взяти 100 г морської капусти в порошку. Щодня перед обідом проковтнути зі слиною по 1 чайній ложці порошку.

Настій плодів глоду криваво-червоного
Дві столові ложки сухих дрібно розтертих плодів залити 1,5 склянки окропу. Випити в 3 прийоми за 30 хв. до їди. Або: взяти 3 столові ложки плодів на 3 склянки окропу; пити по 1 склянці 3 рази в день.

Відвар суцвіть конюшини лугової
Одну чайну ложку суцвіть залити склянкою гарячої води, кип’ятити 5 хв, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 4 – 5 разів на день.

Настоянка суцвіть конюшини лугової
Дві столові ложки (з верхом) суцвіть (50 г) на 0,5 л горілки. Настоювати 10 діб. Приймати по 1 чайній ложці перед їдою протягом 3 місяців з перервами в 10 днів через кожен місяць. Добре допомагає при головному болі і запамороченні.

Настій трави княжича сибірського
Взяти 3 – 8 г сухого листя і стебел на склянку води. Приймати у гарячому вигляді.

Запарені листя меліси (м’яти лимонної) приймати всередину при головному болю, запамороченні.

Відвар суцвіть календули
Взяти 10 г суцвіть на 200 мл окропу. Приймати по 1 – 3 столових ложки 3 рази на день. Застосовувати як сечогінний засіб при запамороченні, хворобах сечового міхура (при каменях і піску в ньому), золотусі й рахіті, кашлі, хворобах шлунка (виразках і спазмах його) і як засіб, що регулює менструацію у жінок, а також затримує розвиток хвороби при раку.

Чай з гілок омели білої
Пити для підняття тонусу ослабленим літнім людям, а при запамороченні – молодим.

Настій плодів солянки Ріхтера
Одну столову ложку подрібнених плодів на 1/2 склянки горілки. Приймати по 60 крапель 2 – 3 рази в день. Застосовувати як заспокійливий засіб при запамороченні, неприємних відчуттях в області серця, на нервовому грунті, особливо жінкам у клімактеричний період.

Спиртова витяжка з часнику
Взяти 300 г часнику, очистити, покласти в півлітрову пляшку і залити спиртом. Настоювати 3 тижні. Приймати щодня по 20 крапель в пів стакані молока. Застосовувати при запамороченні, склерозу, гіпертонії, стенокардії, шумі у вухах, для придушення бродіння і гниття в кишечнику при колітах. Засіб протипоказаний при хворобах нирок!

Настій листя і коріння буквиці лікарської
Одна столова ложка подрібненого листя і коренів на 2 склянки окропу – добова норма. Застосовувати при запамороченні, нервовому виснаженні, головного болю, подагрі, жовтяниці.

Настій кореня оману високого
Одну чайну ложку подрібненого кореня залити 1 склянкою холодної кип’яченої волды, настоювати 10 хв, процідити. Пити по 1/4 склянки 4 рази на день за 30 хв. до їди. Застосовувати при запамороченні, бронхіті, кашлі, коклюші, головних болях, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, геморої.

Незрілий виноград
За словами Авіценни (XII ст.), запаморочення «…лікують спокоєм та відпочинком і сном. Хворому дають поїсти якусь кислу й терпку страву з покришеною в нею хлібом». Основою цієї «страви» може бути «згущений сік або рідкий в’яжучих плодів і особливо незрілого винограду».

Здоров’я Вам!

Сирі овочі здатні загоювати рани

Універсальним способом для загоєння ран, є включення в раціон різних овочів, не оброблених вогнем.

Картопля

Вчені з’ясували який найважливіший овоч для дітей

Дітям обов’язково потрібно їсти картоплю. Тільки – тушковану, варену або печену.

Пророщений часник

Пророщений часник містить величезну кількість антиоксидантів

Пророслий часник не прийнято вживати в їжу, і як виявилося, даремно…