Здоров'я Вам!

Рецепти народної медицини при різних хворобах

Вугрі

Вугрі

Вугрі – запальне захворювання сальних залоз. Найбільш часто спостерігаються звичайні (або вульгарні) вугрі. Їх виникнення пов’язане із закупоркою проток сальних залоз. Вугрі на тлі підвищеної функції сальних залоз найчастіше спостерігаються в період статевого дозрівання. Це так звані юнацькі вугрі, що розвиваються у юнаків і дівчат на обличчі, грудях, спині. На тлі сальної, пористої шкіри виникають сірувато-чорні пробочки ( «чорні точки»), з яких при натисканні виділяється густий сальний секрет у вигляді «черв’ячків» з чорною голівкою. Жир, застоюючись в вихідних протоках сальних залоз, розкладається, створюючи прекрасне середовище для розмноження гноєтворних мікробів. В результаті навколо пробок виникає запалення і утворюються вугрі у вигляді запалених вузликів, гнійників. Без лікування вони можуть розростатися в більш глибокі, болючі місцеві ущільнення багряно-червоного кольору, які розкриваються з виділенням гною, після чого залишаються рубці. Всі процеси, які послаблюють опірність організму гноєтворним мікробам, сприяють появі вугрової висипки. 

 Народні засоби лікування вугрів (для внутрішнього вживання).

Корисно пити натщесерце навар петрушки або сік моркви.

Настій листя кропиви дводомної
 Дві столові ложки листя залити 400 мл окропу, настоювати 2 години. Пити при вуграх по півсклянки 4 рази на день до їди.
Настій кореня кульбаби лікарської
Одну столову ложку подрібнених коренів залити 1 склянкою гарячої води, кип’ятити на повільному вогні 15 хв., Охолоджувати 45 хв., Процідити. Пити в теплому вигляді по 1/3 – 1/2 склянки 2-3 рази на день за 15 хв. до їжі.  Застосовувати при фурункульозі, шкірних висипах, вуграх і інших захворюваннях, пов’язаних з порушенням обміну речовин.
 
Відвар коренів лопуха великого
Одну столову ложку мелених коренів лопуха кип’ятити в 0,5 л води протягом 10 хв.. Процідити. Остиглий відвар приймати по середній чарці 4 рази на день.
 
Настій трави шавлії лікарської
Два золотника (8,5 г) трави на 3 унції (90мл) води. Приймати по 2 унції (60 мл) кожні 3 години. Застосовувати проти вугрів.
 
Настій трави фіалки триколірної
Дві чайні ложки трави залити 3 склянками окропу, настояти, остудити, процідити і випити протягом дня. За іншими джерелами, взяти 2 золотника (8,5 г) свіжої трави (або 1 золотник сухої) на 6 унцій (180 мл) окропу (добова норма). Або приймати сушену траву в порошку по 10 г з цукром 2 рази в день. Застосовувати проти вугрів.
 
Настій трави багна болотного
Взяти 1 столову ложку багна і залити 0,5 л окропу (добова норма); настоювати в термосі 6 – 8 год. У народній медицині настій багна рекомендується приймати всередину і використовувати як зовнішній засіб при екземі, вугрової висипки і фурункульозі. Протипоказання: гепатит, панкреатит, нефрит, вагітність. Рослина слабоядовита.

Лікування вугрової висипки має бути комплексним. Зазвичай застосовують внутрішні і зовнішні засоби. Дуже важлива дієта, відмова від жирних сортів м’яса, копченостей, обмеження вживання яєць, цукру, варення, меду і вживання, в основному, кисломолочних продуктів, овочів і фруктів. При схильності до запорів рекомендується їжа, багата клітковиною, – чорний хліб, квашена капуста, чорнослив, легкі послабляющі средства – ревінь, жостір. Корисні вітаміни, особливо вітамін А.

Пивні дріжджі
Вживання пивних дріжджів по 1 – 2 чайних ложки перед їжею або під час їжі позбавить від юнацьких вугрів. Дріжджі можна також пити натщесерце, розвівши їх в теплому молоці.
Кожен день приймати в їжу по 1/4 чайної ложки горючої сірки в порошку; час від часу робити короткі перерви.
Настій із суміші рівних частин кореня солодки, кульбаби, лопуха, кори крушини, насіння кропу. Пити гарячим по півсклянки за півгодини до їди.
Кореня оману, кореня лопуха по 3 частини; трави звіробою – 4 частини. Приготувати відвар. Приймати по 2 склянки в день відвару з цієї суміші.
 
Найчастіше вживати в їжу імбир, який дуже сприяє очищенню крові.
 

Народні засоби лікування вугрів (для зовнішнього застосування)

 
Настій листя алое деревовидного
Листя зрізати з рослини, промити і витримати 10 діб у темному холодному місці, потім подрібнити їх до кашкоподібного стану, залити холодною кип’яченою водою (на 1 частину кашки 5 частин води). Настоювати суміш протягом години, потім прокип’ятити не більше 2 – 3 хв., Процідити. Застосовувати для протирання обличчя при жирній шкірі, подразненні шкіри, вугрової висипки.
 
Огірковий настій
Чотири столові ложки подрібненого огірка залити 300 мл окропу, настоювати 4 години. Застосовувати для примочок при вугрової висипці.
 
Огіркова маска
Сирий свіжий огірок натерти на тертці; 3 столові ложки маси залити 2 склянками окропу, настояти і накласти маску на обличчя. Застосовувати при вугрової висипці.
 
Огірково-медова кашка
Три столові ложки натертого огірка залити 1 склянкою окропу, настоювати протягом 2 – 3 год., Процідити, осад віджати. До настою додати 1 столову ложку бджолиного меду, добре розмішати до повного розчинення. Змочивши ватний тампон цією сумішшю, протерти обличчя після вмивання і почекати, поки висохне. Через 30 – 40 хв. обличчя вимити прохолодною водою. Застосовувати як один з комплексних засобів при лікуванні вугрів.
 
Кашкою з цибулі ріпчастої виводять вугри.
 
Свіжий сік петрушки
Змащувати соком петрушки вугрувату шкіру обличчя 2 рази на день протягом 20 -25 днів.
 
Сік листя інжиру
Змащувати вугрувату шкіру обличчя 2 рази на день.
 
Кашка з коренів хрону
Накладати 1 – 2 рази на день на ділянки шкіри, уражені юнацькими вуграми.
 
Протягом всього періоду лікування засобами, рекомендується пити відвари і настої з лопуха, кропиви або фіалки триколірної. Методика приготування їх приведена нижче.
 
Столову ложку мелених коренів лопуха проварити в 0,5 л води протягом 10 хв. і процідити. Остиглий відвар приймати по середній чарці 4 рази на день.
Залити 2 столові ложки кропиви 400 мл окропу. Приймати по середньої чарці 4 рази на день.
Дві чайні ложки фіалки триколірної залити 3 склянками окропу, остудити, процідити і пити протягом дня.
 
Масло з насіння редьки
Змащувати гнійні вугри на обличчі. Від цього шкіра обличчя стає чистою і м’якою.
 
Бобове борошно
Боби замочити в оцті, потім зняти з них верхню шкірку, добре висушити і стовкти боби в борошно. Вмивати вугрувата обличчя водою, в яку додане бобове борошно.
 
Малина звичайна
Настій і відвар квіток малини застосовувати для лікування вугрів на обличчі при жирній шкірі.
Свіже листя малини корисні для лікування вугрів.
 
Мазь із соку листя малини
Одну частину свіжого соку листя малини змішати з 4 частинами вазеліну або вершкового масла. Застосовувати для лікування вугрів.
 
Настій ягід або листя малини
Дві-три столові ложки ягід або листя залити 2 склянками окропу, настояти. Вживати для вмивання обличчя при вуграх і висипу.
 
Морквяний сік в суміші з яєчним жовтком або медом
Використовувати в якості косметичної маски для виведення вугрів. Суміш готується (1:1)
 
Календула лікарська
Одну столову ложку сухих суцвіть залити 2 склянками окропу, настоювати 20 – 30 хв., Процідити, остудити. Застосовувати для примочок і притирань при жирній пористій шкірі і вугрової висипки.
 
Настоянка календули з медом
У склянку теплої води влити 1 чайну ложку настоянки календули (аптечний препарат) і 1 чайну ложку меду, добре перемішати. Використовувати для примочок при вугровій висипці і жирної шкіри.
Взяти по 2 столових ложки суцвіть і соку свіжої трави календули, залити 50 мл чистого спирту, додати 40 мл води і 30 мл горілки. Настоювати 3 доби у теплому місці; потім додати 5 г борної кислоти і З г гліцерину. Ретельно перемішати. Цією емульсією змащувати уражені вуграми ділянки шкіри 2 рази на день.
 
«Щоб позбутися від вугрів на носі або на обличчі, потрібно взяти камфори 4 драхми (72 г) і рома 4 унції (120 мл), змішати і змочувати обличчя вранці і ввечері».
 
В день Івана Купали (7 липня) рано вранці вологодські баби «черпали росу», для цього береться чиста скатертина і буряк (круглий коробок з берести), з якими і відправляються на луг. Тут скатертину тягають по мокрій траві, а потім вичавлюють в буряк і цією росою вмивають обличчя і руки, щоб прогнати всяку «болесть» і щоб на обличчі не було ні вугрів, ні прищів.
 
Настій трави чистотілу великого
Дві столові ложки трави чистотілу залити 0,5 л окропу, настоювати 2 години. Застосовувати для примочок при вуграх, гнійничкових захворюваннях шкіри.
 
Відвар суцвіть деревію
Їм обмивають обличчя для видалення вугрів.
 
Звіробій продірявлений
Настій звіробою: 10 г трави 15 мл окропу залити, настоювати 1 годину, процідити. Застосовувати для примочок при вугровій висипці. Звіробійне масло: Три столові ложки висушеної і подрібненої трави або квіток звіробою залити 200 г рослинного масла, настоювати, періодично збовтуючи, 2 – 3 тижні в скляному посуді з щільно закритою кришкою. Утворений екстракт процідити через марлю. Масло рекомендується для зовнішнього застосування при вульгарних вуграх. Вугри змащувати двічі на день протягом 10 днів.
 
Шавлія лікарська
Настій листя: Одну чайну ложку листя шавлії залити 150 мл окропу, настоювати 20 – 30хв., Процідити. Застосовувати для примочок при вугрової висипці.
За іншими джерелами, 1 чайну ложку листя залити склянкою окропу, поставити на вогонь на 3 – 5 хв., І теплий розчин застосовувати як примочки.
Настій шавлії з медом: Одну столову ложку листя шавлії залити 1/2 – 1 склянкою окропу, нагрівати 5 хв. на дуже слабкому вогні, потім настоювати в закритому посуді 30 – 40хв., процідити. До склянці настою додати 1/2 чайної ложки меду, добре розмішати. Робити теплі примочки 2 – З рази в день. Застосовувати при лікуванні вугрової висипки і себорейного дерматиту.
 
Настій коренів алтеї лікарської
Залити 6 г коренів алтея 200мл холодної води, настоювати 5-7 год., Процідити. Застосовувати для примочок при запалених вуграх.
 
Відвар трави льнянки звичайної
Взяти 40 г трави на 1 л води. Застосовувати для примочок при вуграх і гнійничковому висипанні.
 
Лікування суницею лісової
Розім’яті листя суниці лісової нанести на жирну шкіру для виведення вугрів, а також для додання шкірі обличчя і шиї пружності.
Болгарські косметологи при вугрової висипці пропонують наступне: 1 стакан стиглої суниці залити 1/2 склянки горілки, настоювати 30 діб, процідити. З отриманої настійки робити примочки або протирати нею лице, попередньо розвівши водою в співвідношенні 1: 1.
 
Настій плодів шипшини
Залити 10 г подрібнених плодів 100 мл окропу, кип’ятити 5 хв. на слабкому вогні, настоювати 1 годину, процідити. Застосовувати при вуграх.
 
Сік плодів калини звичайної
Змащувати обличчя при вуграх. Можна заварювати плоди калини як чай, а потім вмиватися їм, робити примочки і компреси, а також приймати всередину. Лице стане чистим.
 
Березовий сік
Застосовувати для вмивання при вуграх.
 
Взяти траву будри плющевидной і траву вероніки лікарської (порівну).Одну столову ложку суміші залити 1 склянкою окропу, кип’ятити 10 хв., Настоювати 2 години, процідити. Застосовувати у вигляді примочок при вуграх і шкірної висипки.
 
Маска з айви
Сонну стиглу айву натерти на дрібній тертці, кашку накласти на обличчя. Така маска добре допомагає при вугрової висипки на обличчі.
 
Ромашка аптечна, календула, камфорний спирт
Для протирання жирної, вугруватої шкіри добре діє суміш настою ромашки, календули і камфорного спирту.
Якщо на шкірі з’явилися вугрі, необхідно ретельно оберігати її від пилу і бруду, обережно користуватися косметикою, так як втирання в шкіру деяких кремів і мазей може сприяти розвитку захворювання. При невеликій кількості «чорних крапок» досить обтирати обличчя лимонним соком (або шматочком лимона), туалетним оцтом, 3% -ним розчином перекису водню.
Настій ромашки
Добре діє на жирну, вугрувату шкіру компрес з настою ромашки: столову ложку сухих суцвіть залити 2 склянками окропу, настоювати 10 – 15 хв , процідити. У помірно гарячому настої змочити серветки, злегка віджати і прикладати до обличчя 6 разів поспіль через кожні 5 хв. Курс лікування 20 – 25 процедур, з них перші 10 – 15 робити щодня, інші – через день.
 
Шавлія і ромашка
Листя шавлії і суцвіття ромашки змішати в рівній кількості. Столову ложку суміші заварити склянкою окропу. Настій застосовувати для примочок при шкірі з широкими порами, вугрової висипці, себо-Рейні дерматиті.
 
Ромашка і лляне насіння
Розтерті в порошок (за допомогою кавомолки або в ступці) ромашка (1 чайна ложка) і лляне насіння (4 чайні ложки) розмішати в невеликій кількості гарячої води. Цією сумішшю намазати лице, накрити плівкою і рушником на 15 – 20 хв., Змити теплою водою. Застосовувати при юнацьких вуграх.
 
При вугруватої висипу змащувати обличчя соком томата, змішаним з гліцерином.
 
Гарбуз
При вуграх рекомендується протирати обличчя шматочком гарбуза.
 
Трава череди трироздільної, трава хвоща польового, квітки шипшини, суцвіття календули лікарської, кора дуба, листя ожини сизої. Одну столову ложку суміші залити 1 склянкою окропу, кип’ятити 10 хв., Настоювати 2 години, процідити. Застосовується у вигляді примочок при вуграх і шкірної висипки.
 
Ванни з додаванням плодів ялівцю звичайного, соснових бруньок і кореня лопуха великого мають бактерицидну дію; застосовуються при вуграх і себореї.
 
Суміш білої глини, лимонного соку і спирту
Три столові ложки білої глини (каоліну) в порошку розмішати з 10 – 15 краплями лимонного соку і 25 – 30 мл спирту. Нанести суміш на обличчя, через 15 хв. змити маску прохолодною водою. Застосовувати при юнацьких вуграх.
 
Грязьова маска
Розмішати 50 г лікувальної грязі в порошку з декількома столовими ложками свіжого молока до утворення кашки і додати 0,5 г сірки в порошку. Отриману суміш нанести на обличчя. Через 30 хв. змити маску прохолодною водою. Застосовувати при юнацьких вуграх.
 
Лікувальні косметичні поради для догляду за вугруватої шкірою
Вранці і ввечері мити обличчя дуже гарячою водою, розпарюючи його до червоного і роблячи таким чином баню для відкриття пір. Вмиваючись в тазу, корисно додавати в воду 1 чайну ложку англійської солі. Або ж мити обличчя іхтіоловим або саліциловим милом; при цьому луг який міститься в милі розчиняє сало, яке утворює вугри, і пробки з нього. Після розпарювання обличчя слід сполоснути дуже холодною водою, щоб звузити розширені пори, або ж накласти на обличчя на 15 хв. компрес з дуже холодної води (1 чайну ложку борної кислоти на склянку води).
Не різко виражені вугрі проходять до 20 – 25 років, більш виражені, як правило, затихають до 30 – 35 років. Вугрі слід періодично видавлювати, попередньо розпарити шкіру в місцях їх появи і добре вимивши руки. Після видавлювання шкіру протерти спиртом; якщо ж залишається темна пляма, особливо після великих вугрів, потрібно прикладати рази два в день компреси з розчину перекису водню на 10 хв., для того щоб пляма швидше розсмокталося.
«Сольова процедура»
При запаленій вугруватій шкірі слід робити по кілька разів на день дезінфікуючі компреси (наприклад, із слабкого розчину марганцевокислого калію) або лужної води (10 г питної соди на 1 л теплої води). Коли почервоніння зникне, – робити ввечері парову ванну, додаючи у воду питну соду. Після ванни лице вимити гарячою водою з милом, витерти м’яким махровим рушником, протерти 1% -ним спиртовим розчином саліцилової кислоти. Якщо шкіра лиця не рветься до гніву, парову ванну можна повторювати через 1-2 дня. При сухій шкірі перед «сольовою процедурою» рекомендується змастити обличчя рослинним маслом, жирним кремом або накласти масляну маску.
 
Парафінові маски
Лікувальна дія парафінових масок засноване на повільному і глибокому прогріванні шкіри, розширення глибоких кровоносних судин, посилення діяльності потових і сальних залоз. Їх з успіхом застосовують для розсмоктування місцевих ущільнень і застійних плям від вугрової висипки, для розм’якшення сально-рогових пробок (чорних вугрів), для лікування свіжих рубців; вони ефективні також при сухій, млявій, в’ялій шкірі.
Протипоказані парафінові маски при гнійничковому захворюванні, при важкому серцево-судинному захворюванні, бронхіальній астмі.
Взяти 50 г білого очищеного парафіну і розплавити його на водяній бані при температурі до 55 ° С в абсолютно сухому посуді (вода в посуді може викликати опіки шкіри). Перед маскою обличчя ретельно очистити і насухо витерти. Протипоказано протирати шкіру водним розчином, рідким кремом або вмиватися водою, так як зволоження шкіри може призвести до її опіку. Жирну шкіру протерти спиртом або сумішшю спирту з ефіром.
Техніка накладення парафінової маски: пензликом або ватяним тампоном, захопленим затискачем, швидко нести на шкіру обличчя кілька шарів парафіну, після чого на нього накласти дуже тонкий шар вати, який в свою чергу змастити парафіном, так щоб товщина маски була приблизно 0,6 – 0,8 см. Очі, брови, ніс і ніздрі залишити відкритими. Парафін слід наносити знизу вгору по масажних лініях, починаючи з підборіддя частини. Для тривалого збереження тепла на парафінову маску слід додатково накласти шар вати, зверху – серветку або махровий рушник. Маску накладати на 20 – 30 хв. Знімати маску потрібно обережно, підчепивши її края кінцем чайної ложки. Потім обличчя протерти кремом або лосьйоном. Не слід після парафінової маски відразу виходити на вулицю, особливо в холодну пору року.