Відвари
Відвари – це водні витяги з тих частин рослин, які погано віддають діючі початки і мають більш грубу структуру (кора, коріння, деревина, бульби, грубі листя тощо) Вони вимагають більш тривалої термічної обробки.
Підготовлену рослинну сировину залити холодною водою (як правило, у співвідношенні 1:10 для внутрішнього і 1:5 для зовнішнього вживання), ретельно перемішати і кип’ятити на слабкому вогні або на киплячій водяній бані 20 – 30 хв. Остудити відвар при кімнатній температурі 10 – 15 хв, після чого процідити, віджати через марлю і додати кип’яченої води до початкового об’єму.
Відвари рослин, що містять дубильні речовини (листя мучниці, кора дуба та ін), потрібно процідити одразу після зняття з вогню.
Інший варіант приготування відварів полягає в наступному. Необхідну кількість рослинної сировини насипати в посуд, залити сирою водою, перемішати, накрити кришкою і залишити на ніч при кімнатній температурі. Вранці суміш поставити на вогонь і кип’ятити під кришкою 5 – 7 хв. Потім зняти посуд з вогню і залишити накритою півгодини, після чого відвар процідити, віджати марлю і додати кип’яченої води до початкового об’єму.
Застосовують відвари так само, як і настої.
Настої і відвари швидко псуються, особливо в літній час і в теплому приміщенні, тому краще готувати безпосередньо перед вживанням. Зберігати їх потрібно в темному прохолодному місці, краще в холодильнику, але не більше трьох суток.
Щоденна норма прийому відвару складає зазвичай 1 л. При цьому одну склянку підігрітого відвару п’ють натщесерце, а решта випивають протягом дня у чотири прийоми. Кожний прийом через 1 годину після їжі. І так роблять під час лікування, щодня готуючи свіжий відвар.
Здоров’я Вам!