Відсутність апетиту

Втрата природно притаманного людині почуття голоду може бути пов’язана з його хворобливим або ослабленим станом. Збудження апетиту в ряді випадків служить важливою умовою відновлення сил організму. У народній медицині існує велика кількість засобів, що збуджують апетит. В основному це настої різних рослин, що містять вітаміни і тонізуючі речовини. Загальна їх назва – апетитні чаї.
Засоби, що застосовуються в народній медицині, для збудження апетиту
Відвар кореневищ аїру
Чайну ложку подрібненого кореневища залити 2 – 3 склянками гарячої води, кип’ятити 15 хв. в закритому посуді. Пити по 2 склянки 3 рази на день перед їжею, злегка підсолодивши. Застосовується як гіркота для збудження апетиту при шлунково-кишкових захворюваннях.
Настої коренів кульбаби лікарської
Дві чайні ложки подрібненого кореня залити склянкою холодної води, настоювати 8 год. Пити по 1/4 склянки 4 рази на день перед їжею. Застосовувати як засіб для поліпшення травлення і збудження апетиту.
Настій трави полину гіркого
Одну чайну ложку подрібненої сухої трави залити склянкою окропу, настоювати 30 хв. Пити по столовій ложці 3 рази на день за 15 – 20 хв. до їжі.
Настій соломи вівса
Три столові ложки подрібненої соломи на 2 склянки окропу (добова норма).
Трава полину гіркого – 75 г, трава деревію звичайного 25 р. Приготувати і приймати як збір.
Настій язичкових квіток (пелюсток) соняшника
Одну столову ложку пелюсток заварити як чай у склянці окропу. Пити по 1/2 склянки за 30 хв. до їжі. Можна також застосовувати настойку пелюсток і листя на горілці.
Настій квіток волошки синьої
Одну столову ложку квіток заварити 2 склянками окропу. Випити в 3 прийоми за 30 хв. до їжі.
У болгарській народній медицині використовують як тонізуючий шлунковий засіб і гіркота, що збуджує апетит.
Дві столові ложки трави залити 2 склянками окропу, настоювати протягом 30 хв, процідити. Приймати по чайній або столовій ложці (залежно від віку) 3 – 4 рази в день.
Настій плодів анісу
Одну чайну ложку подрібнених плодів залити склянкою окропу, настояти, остудити і пити по 1/2 склянки за 30 хв. до їжі.
Відвар суцвіть конюшини лугової (конюшини червоної)
Одну чайну ложку суцвіть залити склянкою гарячої води, кип’ятити 5 хв, процідити. Пити по столовій ложці 4 – 5 разів на день.
Настоянка суцвіть конюшини лугової (червоного)
Дві столові ложки суцвіть з верхом (50 г) на 0,5 л горілки. Настоювати 10 діб. Приймати по чайній ложці перед їжею протягом 3 місяців з перервами в 10 днів через кожен місяць.
Настій плодів малини
Чотири чайні ложки плодів заварити 2 склянками окропу і залишити на кілька годин у термосі. Пити теплим по 1/2 склянки 4 рази на день.
Настій трави меліси лікарської
Вісім чайних ложок сухої подрібненої трави залити 2 склянками гарячої води, настоювати 4 години. Пити по 1/2 склянки 4 рази на день до їжі.
Відвар пастернаку посівного
Одну столову ложку сухої трави (або чайну ложку подрібнених коренів) кип’ятити 10 хв. у 2 склянках води. Пити по 1/4 склянки 3 рази в день за 20 хв. до їжі протягом тижня, потім по 3/4 склянки ще тиждень.
Сік селери пахучої
Одну-дві чайні ложки соку приймати за 30 хв. до їжі 2 рази в день. Можна використовувати також настій свіжих коренів.
Сік деревію звичайного
Пити по чайній ложці 3 рази на день, додавши меду для поліпшення смаку.