Вагітність

Це фізіологічний процес розвитку в жіночому організмі заплідненої яйцеклітини; починається з моменту запліднення дозрілої яйцеклітини в яєчнику (жіночої статевої клітини) сперматозоїдом (чоловічої статевої клітиною) і триває в більшості випадків 40 тижнів або 280 днів від першого дня останньої менструації. З моменту прикріплення яйцеклітини до слизової оболонки матки починається формування спочатку зародка, потім плода та інтенсивна перебудова деяких функцій систем організму вагітної. Цим пояснюється зміна її самопочуття (нудота, запаморочення тощо), виникає іноді в перші тижні вагітності.
Стан здоров’я вагітної і її поведінка, особливо в перші тижні вагітності, коли відбувається закладка органів і тканин плоду, багато в чому визначають характер протікання вагітності, подальший розвиток плоду і здоров’я майбутньої дитини. Будь-яке захворювання вагітної (грип, ангіна, туберкульоз, ревматизм, цукровий діабет, ураження нирок, печінки та ін), неправильне харчування, порушення режиму, прийом деяких ліків і, особливо, куріння, вживання алкогольних напоїв можуть негативно вплинути на перебіг вагітності і плід.

Варикозне розширення вен на ногах відбувається внаслідок тиску плоду на систему вен малого тазу та порушення нормального відтоку венозної крові. Допомагає носіння спеціальних гумових панчоху. При дуже сильному «варикозі» роблять спеціальну операцію.

Народні засоби профілактики варикозного розширення вен у вагітних

Лимони застосовують в акушерській практиці для профілактики варикозного розширення вен і блювоти при токсикозах, пов’язаних з вагітністю.

Морква , особливо дику, приймають у вигляді пиття; насіння і коренеплоди її допомагають при важкій вагітності.

Кінський каштан
Взяти 30 г квіток або ядер з плодів кінського каштана, роздрібнити і наполягати на 300 мл горілки в темряві протягом тижня, періодично збовтуючи. Процідити і приймати по 30 крапель З рази на день перед їжею. Застосовувати для лікування тромбозів , при пологах і після операцій, при варикозному розширенні вен, особливо у вагітних і породіль.

Народні засоби лікування водянки

Відвар шишок хмелю
При лікуванні «шишками хмелю потрібно стежити, щоб вони не були ні переспевшими (жовто-бурого кольору), ні недозрілі (яскраво-зеленого кольору). Взяти 10 г шишок і залити 200 мл окропу. Приготувати відвар. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день. Застосовувати як болезаспокійливий і заспокійливий засіб при запаленні сечового міхура і нирок , неврастенії , невралгії, радикуліті, водянці , хворобах печінки і жовчного міхура , при жовтяниці .

Змішати в рівних частинах траву хвоща польового і звіробою. Залити 2 столові ложки суміші склянкою крутого окропу. Настоювати 30 хв, процідити, приймати по 1/4 склянки 4 рази на день.

Змішати в рівних частинах траву золототисячника і звіробою. Залити склянкою крутого окропу 2 столові ложки суміші. Настоювати 30 хв. Пити як чай.

Деревій
Приготувати настій із трави деревію звичайного -1:10. Охолодити, процідити. Приймати по 1/3 склянки 3 рази на день.

Звіробій
Залити 50 г трави звіробою 1л окропу. Настоювати 30 хв, процідити. Пити як чай.

Кріп городній
Залити 1 столову ложку насіння кропу склянкою окропу. Настояти в теплому місці. Випити протягом дня. Курс лікування – 1 тиждень.

Відвар лляного насіння
Взяти 4 чайні ложки насіння залити 1л води. Кип’ятити 10 – 15хв. Каструлю закрити і поставити в тепле місце. Настоювати 1 годину. Можна не проціджувати. Для смаку додати лимонного або іншого фруктового соку. Пити по півсклянки через 2 години 6 – 8 разів у день. Краще пити гарячим. Результат досягається через 2 або 3 тижні.

Настій соснових бруньок
Залити 10 г соснових бруньок склянкою окропу. Приготувати настій. Охолодити, процідити. Приймати по столовій ложці 3 – 4 рази в день.

Безсмертник піщаний
Столову ложку суцвіть безсмертника залити склянкою окропу. Приготувати настій, охолодити, процідити. Приймати по 1/4 склянки 4 рази на день.

Кашку з 2 лимонів і 150 г хрону приймати протягом дня.

Остудник голий
Три чайні ложки трави остудника голого залити 2 склянками крутого окропу. Приготувати настій, охолодити, процідити. Випити протягом дня невеликими ковтками.

Золота різка
Взяти 6 чайних ложок трави золотої різки і залити 2 склянками холодної кип’яченої води. Настоювати 8 год. Приймати по 2 склянки на день рівними порціями.

Буркун лікарський
Примочки з трави або коріння буркуну лікарського застосовувати для розм’якшення та розсмоктування місцевих ущільнень, карбункулів, набряків.

Настій листя і кореня петрушки Коріння попередньо очистити від шкірки, потім листя і коріння подрібнити. Один стакан такої маси залити 2 склянками окропу, киплячого в «білий ключ», тобто великими бульбашками, укутати, залишити настоюватися. Настій готувати ввечері і наполягати до ранку. Вранці настій процідити, залишок віджати. В отриману рідину додати сік 1 лимона середньої величини. Пити настій не більш ніж по 1/3 склянки на день; зберігати в холодильнику. Його потрібно пити 2 дні поспіль, потім зробити перерву на 2 – 3 дні і т. д. Застосовувати як сечогінний засіб при набряках обличчя, ніг.

Відвар березових бруньок
Приготувати відвар у співвідношенні 1:10. Приймати по 1 – 2 столових ложки 3 рази на день. Застосовувати як сечогінний засіб при набряках ниркового і серцевого походження.

Настій листя берези білої
Дві столові ложки подрібненого листя залити 0,5 л окропу, наполягати 1 годину, процідити. Приймати по півсклянки 4 рази на день до їди при набряках.

Гарбуз
Сік гарбуза пити по півсклянки на день як засіб проти набряків.

Кабачки рекомендується вживати при набряках та інших захворюваннях, коли необхідно виведення води з організму.

Відвар листя брусниці
Дві чайні ложки подрібненого листя залити 1 склянкою води, кип’ятити 15 хв, охолодити, процідити. Випити невеликими ковтками протягом дня. Застосовувати в якості засобу проти набряків.

Лікування блювання голодуванням (по Шелтону)

Оскільки вагітність – нормальний біологічний процес, то він не повинен супроводжуватися болем і неприємними відчуттями. Дикі тварини в цьому положенні не страждають від нудоти і блювоти. Очевидно, що нудота, «ранкова слабкість» і блювота не є обов’язковими під час вагітності. Якщо жінка страждає від нудоти і блювання під час вагітності, значить вона сама їх спровокувала. Її страждання пояснюються не фактом вагітності, а фактом її токсемії (отруєння організму отруйними речовинами). Майбутній дитина харчується речовинами, які йому організмом матері. І якщо її кров фізіологічно задовольняє вимогам ембріона, то вагітність буде протікати спокійно. Якщо ж вона токсемична, то повинен відбутися процес, очищає організм матері. Токсини, що відклалися в її організмі, є отрутами за своїм складом і повинні бути видалені. Це вимагає радикального очисного процесу; необхідно тимчасово припинити прийом їжі.
Придушення блювоти з допомогою ліків приносить завжди дуже сумнівну користь, погіршуючи загальний стан і подовжуючи періоди блювоти і нудоти. Майбутня мати, яка вважає, що необхідно велика кількість поживної їжі, і яка продовжує їсти навіть тоді, коли один вид, запах і думка про їжу викликають у неї напади нудоти, тільки посилює свій хворобливий стан і продовжує страждання. Ніякі кошти, як правило, не допомагають до тих пір, поки блювота і нудота мимовільно не закінчаться.

Рекомендація вагітним жінкам
Як тільки вагітна жінка відчує слабке наближення нудоти і блювоти, вона повинна відразу ж добровільно припинити їсти. Це не зашкодить ні їй, ні дитині. Довгий піст може завдати шкоди, але кілька днів помірності в їжі початку вагітності (що особливо рекомендується жінкам з «ранковим нездужанням») обов’язково допоможе.
Слід лягти в ліжко, відпочити в теплі, відкинути всі страхи і подумки розслабитися. Не приймати ніяких ліків. Голодування від 3 до 4 днів достатньо для того, щоб привести організм в порядок і позбавити жінку від нудоти і блювоти на інший період вагітності. Після голодування протягом кількох днів слід харчуватися тільки фруктами і сирими овочами і лише потім перейти до нормального харчування. Бувають складні випадки, які потребують більш тривалого голодування, але рідко.