Тромбофлебіт

Тромбофлебіт

Закупорка вени згустком крові (тромбом) з розвитком запалення стінки судини. Найбільш часто зустрічається тромбофлебіт нижніх кінцівок. Виникає як ускладнення інфекційної хвороби або результат переходу на стінку вени запального процесу з рани; іноді як ускладнення після пологів. У розвитку тромбофлебіту істотну роль відіграють підвищення згортання крові, сповільнення швидкості течії крові і зміни стінки вени. Утворилися в венах тромби можуть з часом розсмоктуватися; в інших випадках вони можуть закупорити судини, порушивши процес кровообігу. Тромб може відірватися і потоком крові бути занесений в кровоносні судини інших органів, викликаючи закупорку цих судин. Особливо небезпечні тромбофлебіти обличчя, коли запальний процес може поширитися на вени головного мозку, тазових вен і тромбофлебіт, нерідко ускладнюється відривом тромбу і закупоркою їм гілок легеневої артерії. Початкові ознаки тромбофлебіту вен нижніх кінцівок – ломить і тягнучі болі в литкових м’язах, болючістю при здавлюванні цих м’язів руками, набряки. У гострих випадках виникають запальні процеси в тканинах, що оточують вени.

Засоби народної медицини, які використовуються при лікуванні тромбофлебіту.

Настій трави вербени лікарської
Одну столову ложку трави золити 1 склянкою окропу (добова норма). Наполягати в термосі. Має хорошу лікувальну дію при тромбофлебіті і хронічних виразках гомілки.

Відвар листя вербени лікарської
Взяти 15 г листя на склянку окропу. Приймати по 1 столовій ложці через годину. Застосовувати при закупорці вен, атеросклерозі.

Настій трави сухоцвіту болотної
Всипати у відро 200 г сухої трави, залити окропом, настоювати, обгорнувши теплим. Коли настій охолоне до помірної температури, опустити у відро ноги і тримати близько півгодини, підливаючи окріп.

Теплі ножні ванни з настоєм сухоцвіту – старий народний засіб лікування тромбофлебіту та інших тромбозів. Ванни рекомендується робити перед сном.

Ромашкова олія
«допомагає застояним венах, у яких кров завмре: маж тією олією, і все пройде» (середньовічний «Лікувальник з багатьох мудреців»).

Для зняття запалення рекомендують обкладати на ніч ноги свіжими листям бузку.

Добре діє розтирання ніг спиртовою настоянкою з квіток білої акації.

Корисно на ніч робити гарячі ванни для ніг з додаванням кори кінського каштана, суцвіть ромашки, кропиви дводомної.

Здоров’я Вам!

Сирі овочі здатні загоювати рани

Сирі овочі здатні загоювати рани Включення в раціон різних овочів, не оброблених вогнем, експерти називають універсальним способом для загоєння ран.

Пророщений часник

Пророщений часник містить величезну кількість антиоксидантів

Пророщений часник містить величезну кількість антиоксидантів Вчені повідомляють, що не варто поспішати з «утилізацією» пророслого часнику – за деякими параметрами