Трави при вагітності
Трави при вагітності
Багато жінок, які припинили прийом медикаментів протягом вагітності, знаходять для себе вихід в натуральних засобах – травах. Ці засоби натуральні, тому що вони зроблені природою, що, однак, не робить їх безпечними.
Лікарські трави можуть допомогти позбутися від ряду захворювань під час вагітності. Але деякі рослини протипоказані вагітним або годуючим, або ж їх вживання необхідно обмежити. В першу третину терміну вагітності уникати вживання лікарських рослин, за винятком які надають м’який вплив, наприклад, ромашки і імбиру.
Трави які категорично протипоказані та заборонені при вагітності
Трави – це такі ж ліки; вони впливають на ваш організм і на дитину точно так само, як і будь-які інші медикаментозні засоби.
Є сильнодіючі трави, які можуть заподіяти шкоду зародку (наприклад, привести до викидня). Відомо, що вони можуть викликати пронос, блювоту і підвищене серцебиття.
Тому занурюйтеся в «природу» з обережністю!
Трави можуть опинитися навіть небезпечнішими, ніж наказані вам ліки. Трави не перевіряються на вагітних, і відповідних позначок на їх упаковках ви не знайдете. Немає ніякої упевненості, що вони були вироблені в задовільних умовах, під необхідним контролем. Пакуються вони по-різному, в різних пропорціях: одні можуть бути досить слабкими, інші – неймовірно сильними. І багато хто містить заразливі елементи, такі як частини комах, запилювачі, цвіль і навіть токсичні речовини на зразок свинцю або миш’яку.
- пижмо та женьшень – перешкоджають розвитку дитини;
- базилік, малина, ромашка, собача кропива, грицики, ялівець, калина, лаванда, імбир, насіння кропу, деревій, алое, петрушка – провокують до викидня;
- беладона, дурман, барбарис, тютюн, пролісок, мати-й-мачуха, чистотіл, барвінок – дуже токсичні та небезпечні, здатні отруїти організм;
- аніс, шавлія, хміль, пажитник, конюшина, люцерна – багаті естрогенами які в надмірній кількості мають можливість передчасних пологів, погіршення стану печінки;
- м’ята, звіробій, кукурудзяні рильця – змінюють гормональний фон вагітної жінки;
- ехінацея, цибуля, перець, фіалка – ці трави можуть провокувати закріп;
ряд захворювань застерігають від прийому:
- кропиви;
- медунки;
- реп’яха;
- календули;
при вагітності особливо страждають нирки, тому такі трави та їх плоди вживати не слід:
- журавлина,
- брусниця,
- хвощ,
- мучниця,
а також:
- аїр і багно болотяне,
- волошка і оман,
- материнка,
- ісоп і кровохлібка лікарська,
- суниця лісова,
- кірказон лимонний,
- ламінарія цукрова,
- левзея сафлороподібна,
- мордовник,
- папоротник чоловічий,
- ревінь тангутський.
- часник,
- селеру,
- петрушку,
- морську капусту,
- солоні огірки,
- кріп;
Незважаючи на те, що часник, ехінацея, китайське гінгко та женьшень поширені і вживаються багатьма, немає жодних даних про те, наскільки вони безпечні для вагітних жінок. Зазвичай їх приймати не рекомендується, і якщо ви робите це, несете відповідальність самі.
Трави в період вагітності краще приймати у вигляді харчових добавок і трав’яного чаю: вони надають саме м’який вплив.
Трави які вважаються безпечними при вагітності
Трави які багаті вітамінами і мінералами та які допомагають боротися з різними захворюваннями та інфекціями:
- Іван-чай,
- Листя чорної смородини, та малини – в третьому триместрі,
- Липовий цвіт – під час застуди,
- Корінь валеріани – у формі водного настою,
- Шипшина для зміцнення імунітету,
- Алтей,
- Первоцвіт,
- Лопух (особливо коріння),
- Насіння льону,
- Чорниця,
- Березові листя – від набряків,
- Рожева конюшина,
- Кульбаба (трава та коріння),
- Братки,
- Цикорій,
- Гравілат міський,
- Аїр,
- Дягель,
- Меліса,
- М’ята,
- Оман
Імбир Чай чи печиво з імбиром допоможуть полегшити ранкову нудоту. Пити чай варто маленькими чашечками протягом усього дня, також можна додати свіже натертий імбир у спекотне: сприяє кровообігу.
Капуста Усуває набряки. Обернути щиколотки вареним і охолодженим листям капусти, також їх можна покласти на груди для полегшення болю.
Листя малини Це ідеальний засіб при наближенні пологів. Листя малини розм’якшують зв’язки навколо пологового каналу, що сприяє матковим сутичкам і прискорює процес пологів. УВАГА: приймати їх лише за останні 8 тижнів вагітності, не раніше! Вони можуть спричинити передчасні пологи.
Ромашка Має м’який вплив на організм. її можна приймати протягом усього терміну вагітності, вона знижує газоутворення, здуття живота та полегшує закріпи. Але пити чай з ромашки слід не більше 2 разів у день. Крім того, чай із ромашки допоможе розслабитися.
Коріандр Допомагає підготувати організм до пологів. З’їсти 3 або 4 відростка коріандру разом із салатом або приготувати чай із насіння. Починати приймати коріандр за 2 тижні до передбачуваної дати пологів.
Калинівка Розслаблює м’язи завдяки анти спазматичним та седативним властивостям. У вигляді відвару або настоянки застосовується для пом’якшення болю під час пологів. УВАГА: не приймати до початку пологів: стимулює скорочення матки.
Фенхель Чай здатний полегшити ранкове нездужання, проте більше 2 чашок на день пити не рекомендується. Можна додавати цибулини фенхелю в їжу: це знімає нудоту.
Часник Додавати в їжу при приготуванні для підтримки стабільного кров’яного тиску. Також допомагає зміцнити імунітет та знижує ризик появи тромбів. Сприяє нормальному зростанню та розвитку дитини, оскільки стимулює кровообіг.
Лакриця Якщо жувати лакричні палички, то це допоможе позбавитися нудоти. У вигляді чаю стимулює сповільнене травлення.
Настоянки з лаванди, нігітків і звіробою сприяють процесу загоєння, особливо якщо є післяпологові шви.
Приправи Кмин, кріп і фенхель сприяють утворенню молока при вигодовуванні груддю.
Шавлія знижує утворення молока, коли ви забираєте дитину від грудей або практикуєте штучне вигодовування.
Люцерна, корінь лопуха, морська капуста – багаті джерела вітамінів та мінералів.
Плоди шипшини багаті на вітамін С і допомагають боротися з інфекціями.
Здоров’я Вам та Вашій дитині!

Як лікувати сказ (водобоязнь) самостійно
Порошок кореня молочаю кипарисоподібного Корінь молочаю кипарисоподібного – старовинний засіб, якому більше тисячу років. Таким рецептом користувалися в Монголії, Азії

Рецепти лікування будь якого радикуліту
Один із способів лікування радикуліту – змазування хворих місць (наприклад попереку) кістковим мозком тварин, узятим, переважно, з трубчастих кісток гомілки

Доглядаєм за своїм серцем. Декілька порад.
Плоди глоду криваво-червоногоСік плодів глоду Розтовкти 0,5 кг зрілих плодів дерев’яним товкачем; додати 1/2 склянки води; нагріти до 40’С і

Лікуємо коліт за 7-8 днів
Коліт – запалення слизової оболонки товстої кишки. Перед сном робити щодня дві клізми: першу очисну з 3 склянок чистої води,

Зелені яблука лікують гастрит
Лікування катару шлунка свіжими яблуками Яблука повинні бути зеленого кольору. Взяти 2 яблука і очистити їх від шкірки.Натерти на тертці