Соки
Соки є найбільш раціональним засобом у більшості випадків лікування лікарськими рослинами.
З лікувальною метою краще застосовувати свіжі соки, які не піддавалися термічній обробці, так як при кип’ятінні лікувальна цінність соків значно зменшується.
Але сирі соки швидко псуються і їх слід вживати якомога швидше після приготування. Тому у хворого повинен бути завжди запас свіжих овочів, фруктів або ягід, з яких потрібно готувати соки, що практично можливо лише в літній та осінній період.
Заперечувати лікувальну цінність соків, оброблених кип’ятінням (спосіб гарячого розливу) або пастеризацією, не слід, але при цьому слід віддавати перевагу пастеризації.
Якість соку залежить від стану сировини. Ягоди та інші плоди повинні бути в стадії повної зрілості. Для збереження біологічно цінних компонентів і, насамперед, вітамінів, плоди повинні бути оброблені не пізніше ніж через 2 години після їх збору.
Зібрані ягоди і фрукти промити водою. Деякі ягоди (наприклад, малину) не миють. Потім сировину подрібнюють. Ягоди краще розтирати, яблука і груші – протерти на тертці. Листя і траву нарізати ножицями, а коріння і бульби – ножем.
Щоб віджати сік, краще всього користуватися пресом або соковижималкою, можна застосовувати і м’ясорубку. Для приготування соку способом гарячого розливу зручно використовувати соковарку.
Здоров’я Вам!