Здоров'я Вам!

Рецепти народної медицини при різних хворобах

Статті

Сквален – зберігач молодості

Сквален - зберігач молодості

Назва Амарант (в перекладі з грецької “Безсмертний”) багато в чому відображає не тільки цілющі властивості рослини, але і його непросту долю.

Ацтеки вважали, що вживання зерен амаранту в їжу укріплює тіло і дух, а з часом перетворює націю в надлюдин. Для опису властивостей цієї рослини вживалися такі епітети, як “містичне зерно Ацтеків”, “золоте зерно Бога”. Воно цінувалося так високо, що служило своєрідним еквівалентом золота і застосовувалося як засіб плати державних податків.

В останнє десятиліття проведено багато досліджень, як складу самої рослини, так і можливості її ефективного застосування в якості компонента харчування, а також для лікування і профілактики різних захворювань.

Аналіз використання амаранту в традиційній етнічній медицині показує широкий діапазон ефективності. У країнах латинської Америки рослину застосовують для лікування пухлинних захворювань і бородавок. Високо цінуються препарати на основі амаранту в Індії та Китаї. Їх використовують при простудних, інфекційних, легеневих, серцевих, шлункових захворюваннях, недокрів’ї, ревматизмі і поліартриті, ожирінні. Науково підтверджено, що препарати з амаранту знижують кількість холестерину в крові, захищають організм від наслідків радіоактивного опромінення, сприяють розсмоктуванню злоякісних пухлин.

У насінні рослини міститься найцінніше масло, що містить близько 77% ненасичених жирних кислот, у тому числі близько 50% лінолевої і ліноленової кислот, а також вуглеводень сквален вітамін Е у рідкій формі токотриенола, який, як відомо, бере участь у біосинтезі холестерину. Амарантова олія в кілька разів перевершує всі інші рослинні продукти за вмістом таких важливих біологічно активних речовин, як сквален і токотрієноли.

Сквален є незамінним компонентом клітинних мембран і присутній у всіх клітинах організму. Це один з головних захисників клітини. Молекули сквалены зв’язують і знешкоджують токсичні речовини, вільні радикали, канцерогени та інші шкідливі сполуки, які можуть руйнувати клітинну мембрану і проникати всередину клітини.

Саме з цією властивістю пов’язана протипухлинна активність сквалену щодо пухлин шкіри, кишечника, грудей. Сквален є універсальним захисником клітин і від багатьох інших пошкоджуючих факторів. Особливо це стосується шкіри, клітини якої більше інших багаті скваленом. Сквален захищає епітеліальні клітини шкіри від ультрафіолетового випромінювання, радіації, низьких і високих температур, а також запальних процесів. Більш того, сквален ефективно захищає від пошкоджень і внутрішні епітеліальні покрови, такі як слизова оболонка шлунка і кишечника. Саме завдяки високому вмісту сквалену амарантова олія більш ефективно при лікуванні шкірних захворювань і виразкових уражень шлунка і кишечника, ніж обліпихова масло.

Аморант запрокинутийАмарант запрокинутый (Amaránthus retrofléxus)
Токотрієноли – це одна з різновидів вітаміну Е, яка досить рідко зустрічається в природі. Одним з найбільш багатих джерел токотриєнолів є амарантова олія. Як і вітамін Е, токотрієноли чинять виражену антиоксидантну дію, тобто захищають клітини від пошкоджуючої дії агресивних речовин, що утворюються в результаті біологічного окислення, яке незмінно супроводжує запальних, алергічних та інфекційних процесів, порушень кровообігу і багатьох інших хворобливих станів. Однак крім цього токотрієноли володіють ще цілим рядом унікальних властивостей. Вони активно регулюють обмін холестерину і сприяють зниженню його вмісту в крові. Забезпечують значне зниження в’язкості крові і перешкоджають тромбоутворенню.

СкваленАмарантове масло – натуральний засіб рослинного походження, отримане методом складного екстрагування, який зберігає потужну біоенергетику препарату. При його виробництві не використовуються хімічні методи обробки. Завдяки таким унікальним інгредієнтів, як сквален і токотрієноли, амарант можна дійсно назвати золотим зерном богів. Однак амарантове масло можна вважати золотим ще й з іншої причини. При звичайних методах обробки насіння амаранту вихід чистого амарантової олії не перевищує 0,1-0,3%, що робить його надзвичайно дорогим. Саме тому сьогодні в Росії ніхто не виробляє чисте амарантове масло, а його зміст в різних масляних сумішах не перевищує 5-10%.

Амарант волосистийАмарант волотистий або багряний (Amaranthus paniculatus)
Амарантова олія поєднується з будь-яким медикаментозним лікуванням. Усуває або знижує побічні явища від використання медикаментів та інших методів активної терапії. зменшує прояви токсикозу, покращує показники крові, загальний стан і самопочуття.

Рекомендовано як джерела природних токотрієноли, сквалену і фосфоліпідів при наступних станах:

шкірні захворювання, ушкодження шкіри (опіки, псоріаз, суха екзема, нейродерміт, алергічні дерматози, дерматити);
-анемії, порушеннях обміну речовин, зайвій вазі;
-серцево-судинні захворювання (ішемічна хвороба, атеросклероз, гіпертонія, порушення мозкового кровообігу);
-онкозахворювань;
-виведення радіонуклідів, солей важких металів;
-інфекційних, грибкових захворювань;
-вірусу герпесу;
-шрамів,
-захворювань шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки),
-захворювань печінки.
-в косметичних цілях амарантова олія застосовується для захисту, зволоження, пом’якшення, живлення шкіри. Амарантова олія надовго зберігає шкіру
-зволоженою і захищеною. На шкірі швидко формується антибактеріальний бар’єр.

Необхідно розуміти, що при всій своїй ефективності, амарантова олія, звичайно ж, не панацея. В першу чергу воно є засобом оздоровлення і профілактики.

Амарант хвостатийАмарант хвостатий (Amaránthus caudatus)

Спосіб застосування:

Всередину профілактичних метою:
1 чайна ложка 2 – 3 рази на добу за 30 хвилин до їжі, курс 200 грам. Курс проводити 1 раз в 2 – 3 місяці.

У лікувальних цілях:
1 столова ложка 2 – 3 рази на добу за 30 хвилин до їжі, курс 400 – 600 р. При необхідності курс можна повторювати з перервою у 5 – 10 днів.

Для зниження ваги:
Рекомендована низькокалорійна щадна дієта з обмеженням споживання тваринних білків і виключенням жирів, крім олії амаранту.
1 столова ложка 2 – 3 рази на добу за 2 – 2,5 год. до їжі, протягом 2 – 3 тижнів.

Зовнішньо:
М’яке втирання або нанесення тампоном мінімальної кількості амарантової олії на шкіру. Після всмоктування через 15 – 20 хвилин видалити залишки бинтом чи тканиною. Можливе застосування у вигляді пов’язок.

Побічні ефекти:
Які є протипоказання у амаранту? Головним чином це індивідуальна непереносимість. Були випадки що при використанні препаратів на основі амаранту виникала відчуття легкої нудоти і запаморочення. Хворим, які страждають гострим холециститом, панкреатитом, сечокам’яної або жовчі кам’яної перед вживанням необхідна проконсультуватися з лікарем.

Здоров’я Вам!

Молочай кипарисоподібний

Як лікувати сказ (водобоязнь) самостійно

Порошок кореня молочаю кипарисоподібного Корінь молочаю кипарисоподібного – старовинний засіб, якому більше тисячу років. Таким рецептом користувалися в Монголії, Азії

Cervona_gluna

Рецепти лікування будь якого радикуліту

Один із способів лікування радикуліту – змазування хворих місць (наприклад попереку) кістковим мозком тварин, узятим, переважно, з трубчастих кісток гомілки

Глід

Доглядаєм за своїм серцем. Декілька порад.

Плоди глоду криваво-червоногоСік плодів глоду Розтовкти 0,5 кг зрілих плодів дерев’яним товкачем; додати 1/2 склянки води; нагріти до 40’С і

Коліт

Лікуємо коліт за 7-8 днів

Коліт – запалення слизової оболонки товстої кишки. Перед сном робити щодня дві клізми: першу очисну з 3 склянок чистої води,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *