Здоров'я Вам!

Рецепти народної медицини при різних хворобах

Люмбаго (простріл)

Люмбаго (простріл)

Люмбаго – гострий біль у поперековій області, яка виникає головним чином внаслідок перевантаження м’язів хребта (при підйомі ваги або незручному русі).
Сприяючим чинником є загальне переохолодження організму або місцеве охолодження поперекової області. Люмбаго нерідко може бути одним із проявів радикуліту, захворювань хребта та ін. Хвороба зазвичай починається раптової гострої простреливающей болем у попереку, рідше вона починається з нечіткою болю, яка через кілька днів переходить в гостру. Хворий не може розігнутися, м’язи спини напружені, болючі; найменший рух, фізична напруга, чхання, кашель загострюють біль; рухи тулуба обмежені. Біль найчастіше буває односторонньою. Натискання на поперек заподіює сильний біль. Хвороба зустрічається у людей молодого, середнього та похилого віку, буває вона майже у кожної людини, але зазвичай проходить безслідно.
Як правило, вона триває від декількох днів до 2 – 3 тижнів. Лікування призначає лікар.

Лікування болю в попереку народними засобами


Зібрати полову (полову), зав’язати в мішечок і прокип’ятити під кришкою. Потім цей мішечок з статевої дуже гарячим прикладати до хворого місця по кілька разів протягом години. Біль вщухає.

Редька чорна
Очистити, натерти на тертці; на бавовняну або льняну тканину намазати нетолстый шар редьки і накрити іншим шматком тканини. Накласти на хворе місце, зверху покласти кальку або пергамент і зав’язати теплою. Тримати такий компрес до тих пір, поки вистачить терпіння. При цьому створюється відчуття повільного і глибокого прогрівання. Іноді досить зробити так кілька разів, і біль відступає. Зовнішньо терту редьку вживають також для розтирань при радикуліті, ревматизмі, подагрі, при простудних захворюваннях.

Настоянка коренів валеріани лікарської
Налити настойку в блюдце, намочити в ній марлю або ганчірочку, накласти на хворе місце і зробити компрес; тримати поки вистачить терпіння.

Шавлія лікарський
Екстракт шавлії розвести водою 1:5 або зробити настій шавлії і поставити в морозилку. Потім цим льодом натирати хворе місце.

Лопух
Свіжий лист лопуха змочити холодною водою, нижньою стороною накласти на хворе місце і прив’язати. Хороший знеболюючий засіб. Влітку можна заздалегідь нарвати листя лопуха і висушити. Взимку достатньо намочити їх у теплій воді і застосовувати як зазначено вище.

Листя агави американської
Натерти на дрібній тертці лист агави; отриману мезгу втирати на ніч. Розтерті місця обв’язати чим-небудь теплим і сховатися ковдрою. Іноді після втирання на шкіру виникають опіки, навіть бульбашки, і з’являється сильний свербіж з болем. Боятися такої реакції не слід. Повторити втирання можна лише після того, як шкіра заспокоїться. Неприємних наслідків і ускладнень зазвичай не буває, і той, хто перенесе таке лікування, одужує обов’язково. Щоб зменшити подразнення шкіри, свіжу мезгу перед натиранням можна процідити через подвійний шар марлі, а на інший день після втирання соку до хворого обпаленого місця час від часу прикладати тонким шаром свіжий сир або присипати опіки крохмалем. На 1 – 2 втирання достатньо 200 – 300 г листя 4 – 5-річної агави. Щоб зберегти мезгу для подальших процедур, залишки її слід залити спиртом і цією сумішшю користуватися далі.

Кизил
М’якоть свіжих плодів кизилу загорнути в марлю і прикладати до хворого місця.

Відвар із стулок плодів квасолі
Залити літром води 20 г сухих стулок плодів квасолі. Зробити відвар. Приймати по півсклянки 4 рази на день.

Житнє тісто, пергамент, очищений скипидар
Взяти 5мл скипидару і втирати його в поперек до появи червоності і відчуття тепла в місці втирання. Покласти на папір шар житнього тіста, накрити марлею в 2 шари, накласти на поперек. Зверху повністю покрити ватою. Тримати компрес на попереку не менше години; якщо печіння нестерпно, то прибрати раніше, щоб уникнути опіку. Лікування продовжувати 3 дні поспіль. Залишився на тілі тісто ні в якому разі не змивати водою і не змащувати тіло вазеліном. Залишки потрібно обережно прибрати ватою з хворих місць. Після такої процедури 2 – 3 г питної соди запити 1/2 склянки теплого кип’яченого молока.

Змішати рівні частини суцвіть ромашки і буркуну лікарського.
Залити 2 столові ложки суміші склянкою крутого окропу. Охолодити, процідити. Застосовувати для примочок.

Дві столові ложки багна болотного залити п’ятьма столовими ложками соняшникової олії. Закрити посудину щільно кришкою і настоювати 12 год. на гарячій плиті. Охолодити, процідити. Вживати зовнішньо для втирання.

Лікування червоною глиною
Взяти 1 відро звичайної червоної глини (без сторонніх включень), додати трохи води, нагріти і добре розмішати, щоб вийшла однорідна тягуча маса. Вона повинна бути теплою і навіть трохи гарячої. Потім додати в цю глину підігрітого гасу (1 склянка на відро глини) і знову все ретельно розмішати. Зробити з глини корж такого розміру, щоб вона покрила хворе місце. Накрити чим-небудь теплим і тримати на тілі до охолодження. Так повторити кілька разів. Намагатися уникати опіків.

Народний засіб при утиск нерва

Вхопитися руками за високу щаблину, підтягнутися догори, а потім швидко розслабити м’язи рук і різко опустити тіло, не відпускаючи поперечини. При цьому відбувається сильне струшування тіла, внаслідок чого защемлений нерв може звільнитися. Можна це лікування виконати з допомогою іншої особи, яке має підняти хворого під мишки і відразу опустити на підлогу. Щоб вибрати найбільш ефективний засіб лікування люмбаго, корисно ознайомитися також з рекомендаціями, наведеними при описі радикуліту.