Лікарські збори

Лікування багатокомпонентними лікарськими зборами, як правило, більш ефективно, ніж поодинокими рослинами. При складанні збору необхідно враховувати індивідуальні особливості хворого і наявність супутніх захворювань.

При складанні збору необхідно:

по-перше, знати показники артеріального тиску і враховувати основну тенденцію його зміни. Наприклад, при складанні збору для хворого холециститом з артеріальною гіпертонією в збір включають рослини не тільки жовчогінні, але і з гіпотензивною дією, інакше лікування може спровокувати гіпертонічний криз, погіршити загальний стан;
по-друге, слід враховувати схильність до запорів або проносів і включати сировину проносної або в’яжучої дії;
по-третє, деякі рослини діють на мускулатуру матки і можуть бути небезпечні для вагітних. Рослинні збори і засоби не рекомендується приймати під час менструацій.
Частина рослинних засобів може викликати алергічну реакцію організму. У цих випадках треба почати зі збору з 2 – 3 компонентів і через 5 – 7 днів додавати в збір по одній рослині, щоб виявити алерген.
Цілющі засоби, приготовлені з рослин, що володіють великою дією на людський організм, виправдовує застосування одних і тих же трав для лікування різних захворювань. Передбачити небажану побічну дію лікарських рослин може тільки лікар після всебічного обстеження хворого.
Лікарські збори можуть містити до декількох десятків рослин, але найчастіше число компонентів від 3 до 7 рослин. Необхідно враховувати, що із-за постійних перебоїв у постачанні аптечних закладів необхідною рослинною сировиною і складності самостійної заготовки потрібних рослин, збори, що включають невелике число компонентів, більш доступні, ніж багатокомпонентні.
Існують різні рекомендації щодо використання лікарських зборів. У разі хронічних захворювань лікарські засоби зазвичай приймають протягом одного місяця з подальшою 5 – 10-денною перервою або протягом 2 – 3 місяців з наступною двотижневою або місячною перервою. При необхідності безперервно приймати збір протягом 2 – 3 місяців доцільно мати 3 – 4 збору різних рослин однакового напрямку впливу на організм і, щоб уникнути звикання до них, чергувати кожен зі зборів, змінюючи після кожних 10 -15 днів протягом зазначеного періоду, а потім робити перерву.
Зазвичай при лікуванні лікарськими рослинами поліпшення настає через кілька днів, але стійкий ефект вдається досягти лише при тривалому (не менше півроку) і регулярному застосуванню трав. Відсутність позитивного ефекту протягом 2 – 3 тижнів є, як правило, підставою для заміни збору. Курс лікування зборами повинен визначати лікар при постійному спостереженні за здоров’ям хворого.
Здоров’я Вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *