Кавуни збільшать лібідо, а диня – ліки від стресу

Кавуни збільшать лібідо, а диня – ліки від стресу

На самому початку серпня на вулицях міст як гриби виростають кавунові і динні розвали. Адже кінець літа – саме… …час для покупки баштанних.

Смугаста ягода. Відомо, що на 90 % кавун складається з води. Саме за це його і люблять борці за фігуру, адже кавунова дієта допомагає скинути зайву вагу, але ще й вимиває з організму токсини і шлаки. Втім, така «водяниста» сутність зовсім не означає, що ласувати кавунами варто лише в цілях схуднення, адже гігантська смугаста ягода ще й чудове джерело вітамінів і мікроелементів.

Так, м’якоть кавуна багата вітамінами групи В (сприяють нормальній роботі нервової системи і запобігають появі лупи і прищів), вітамін С (зміцнює імунітет і бореться з раннім старінням), вітамін РР (знімає втому, покращує сон і настрій), фолієвою кислотою (незамінна для вагітних і годуючих жінок, а так само для тих, хто прагне зміцнити пам’ять і підвищити розумові здібності). Крім того, кавун – справжня скарбниця мікроелементів. Смугаста ягода містить такі незамінні речовини, як залізо, фосфор, кальцій. Але особливо багато в кавуні магнію. Цей цінний елемент виводить з організму надлишки холестерину, робить м’язи більш підтягнутими, а шкіру еластичною, стабілізує кров’яний тиск, нормалізує роботу печінки і нирок. А щоб забезпечити свій організм добовою нормою магнію, досить з’їдати всього лише 150 г кавуна в день. Ще один корисний мікроелемент, який присутній в кавунової м’якоті в досить великій кількості – калій, без якого неможлива нормальна робота серцево-судинної системи. Звичайно, калій міститься і в інших фруктах (наприклад, в бананах), однак достаток води в кавуні допомагає засвоїти цей корисний елемент.
Завдяки своєму унікальному складу кавун може використовуватися в якості лікувального засобу. Так, лікарі рекомендують включати більше кавунів в меню тим, хто страждає захворюваннями печінки і нирок, атеросклерозом, гіпертонією, порушеннями в роботі кишечника. А враховуючи, що кавун чудово виводить з організму різні токсини, налягати на смачну ягоду варто тим, хто працює на шкідливому виробництві, а також тим, хто напередодні необдумано зловживав спиртними напоями.
 
Факт
Кавуни здатні збільшувати лібідо. Справа в тому, що в кавуновій м’якоті міститься цитрулін – речовина, що розширює кровоносні судини і володіє дією, подібною з медичними препаратами, які застосовують при еректильній дисфункції. Крім ціртуліна смугасті ягоди містять ще й амінокислоту аргінін, яка покращує роботу серця і підвищує імунітет.
 
Кому не можна
Протипоказань у цієї ягоди немає. Але людям з гострими захворюваннями нирок і серцево-судинної системи можна з’їдати не більше двох – трьох скибочок кавуна.
 
Рецепт
Кірка. Сухі і свіжі кірки кавуна як сечогінний засіб у вигляді відвару (1:10) по півсклянки 3-4 рази на добу.
М’якоть. Кавунові розвантажувальні дні (близько 1,5 кг м’якоті кавуна в день і більше нічого) – прекрасний спосіб скинути зайву вагу.
Насіння. Розтерті в ступі насіння кавуна вживають як протиглисний засіб.
 
Правильний вибір
Як правило, зрілі кавуни бувають досить великими і при цьому порівняно легкими для свого розміру.
Чим більше різниця між світлими і темними смужками на «одягу» вашого кавуна, тим більше ймовірність того, що він виявиться корисним і солодким.
Знавці вміють відрізнити стиглий кавун від зеленого шляхом поплескування і здавлювання. Чим дзвінкіше буде звук ляпанцю і голосніше тріск, тим смачніше виявиться ваш кавуновий десерт.
У стиглих кавунів зазвичай є жовта пляма на боці там, де кавунова шкурка стикалася з землею, поки плід не зірвали. У недозрілих екземплярів це пляма білого кольору.
Райський плід
У давні часи араби вірили, ніби диня – райський плід, випадково потрапив на землю.
Диня – найкращий десерт для тих, хто стежить за своєю зовнішністю. Вся справа у великій кількості кремнію. Цей цінний мікроелемент покращує стан шкіри, бореться із зморшками і висипом вугрів. А ще в дині було виявлено речовину під назвою «інозит», яке робить волосся густим і блискучим. Варто полюбити диню і тим, хто як можна довше хоче залишатися молодим. Вченим з Південної Кореї вдалося виділити з плодів дині лікопін – речовину, що уповільнює процеси старіння і запобігає появі злоякісних пухлин.
Ну а дієтологи цінують диню за здатність виводити з організму надлишки рідини, а отже, боротися з целюлітом і перешкоджати відкладенню жиру.
 
Факт
Вчені називають диню одним з найкращих ліків від стресу. Це пояснюється наявністю в динної м’якоті особливого ферменту, який підвищує у людини зосередженість, знімає втому, дратівливість, позбавляє від проблем зі сном. Крім того, у м’якоті дині містяться речовини, що виробляють гормон щастя серотонін.
 
Кому не можна
У дині багато цукрів, тому нею не варто захоплюватися діабетикам. Надмірне вживання дині може викликати розлад кишечника і коліки.
 
Рецепт
Кірка. Компресом з динної шкірки лікують садни та забої.
М’якоть. Прекрасна сировина для живильних масок. Ретельно потовчену м’якоть плоду тонким шаром накладають на обличчя і залишають на 10-15 хвилин.
Насіння. Кажуть, вони підвищують потенцію. Для цього змелене в порошок сухе насіння приймають по 1 чайній ложці 3 рази в день.
 
Правильний вибір
Стигла диня завжди ароматна. Тому, перед тим як купувати сподобавшийся примірник, обов’язково понюхайте його. Якщо відчуєте злегка трав’янистий аромат, диня ще не дозріла. І врахуйте: чим тепліше температура повітря, тим сильніше відчувається аромат. А тому, щоб не помилитися, краще вибирати дині в теплі.
При поплескуванні стигла диня видає глухий звук.
У стиглої дині засохлий «хвостик», а на місці квітки шкірка трохи м’якше, ніж в інших місцях. Однак занадто м’яка шкірка може говорити про те, що диня перезріла.
 
Здоров’я Вам!
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *