Чума

Чума

 

Чума – гостра інфекційна хвороба, що характеризується загальним важким станом хворого, запальним процесом в лімфатичних вузлах, легенях та інших органах. Висока заразливість, здатність до широкого розповсюдження і дуже велика смертність дали підставу віднести чуму до особливо небезпечних інфекцій.
Чума відома з дуже давніх часів, її епідемії вражали цілі міста і країни.

Збудник чуми – чумна паличка.

У природних умовах чума є хворобою гризунів – ховрахів, піщанок, щурів, мишей та інших, серед яких вона поширюється блохами. Спалахи чуми серед гризунів зазвичай бувають влітку. Чумою можуть заразитися від диких тварин і домашні (верблюди, кішки).
Зараження людини відбувається через шкіру і слизові оболонки при контакті з хворими тваринами або частіше при укусі людини зараженої блохою. Джерелом зараження можуть бути також трупи людей, померлих від чуми.
Виняткову небезпеку для оточуючих представляє людина, уражена легеневою формою чуми, який при розмові, кашлі, чханні виділяє в повітря крапельки мокротиння, що містять чумні палички.

Захворювання людини настає після інкубаційного періоду протягом 2 – 6 діб. Починається раптово, з підйому температури до 39 – 40°. Відзначаються сильний головний біль, запаморочення, часто нудота і блювота. Хворих турбує безсоння, з’являються галюцинації.

Крім загальних симптомів, при шкірно-бубонної формі на місці проникнення збудника утворюється плямочка червоного кольору, що перетворюється на пухирець, наповнений кров’янисто-гнійним вмістом. Після того як він лопається, утворюється виразка. Вже в перші дні хвороби розвивається запальний процес в лімфатичних вузлах з утворенням так званих бубонів. При ураженні легень спостерігається чумна пневмонія, супроводжується кашлем, виділенням мокроти з домішкою крові, відчуттям нестачі повітря і загальним важким станом, часто закінчуються смертю хворого.

Лікування проводиться лише у спеціальній лікарні. В даний час медицина має досить ефективні методи лікування.

При виникненні небезпеки зараження чумою необхідно дотримуватись усіх рекомендацій медиків та епідеміологів, але корисно познайомиться також і зі способами, що застосовувалися під час епідемій чуми у старі та давні часи, розцінюючи їх лише як вимушені профілактичні заходи.

Капуста – найдавніший харчовий продукт, відомий ще древнім грекам і римлянам. У медицину її запровадив Катон. На його думку, змочена оцтом капуста корисна для травлення, а тому їсти її до і після обіду корисно для здоров’я; Катон користувався капустою для оберігання свого сімейства від чуми.

Часник
Про протичумної дії часнику відомо дуже давно; про це писав ще видатний швейцарський лікар Парацельс (XVI ст.). Згадується часник і в старовинному руському травнику: «шанується загальним запобіжним ліками від отрути, докори змій, причепливих і заразливих хвороб, а найпаче від чуми». За цілющі властивості при укусах змій часник був на Русі прозваний «зміїною травою».

Сік лимона
В епоху Відродження після великої епідемії чуми за соком лимона встановилася слава найкращого засобу проти цього захворювання. Лимон брали з якою-небудь рідиною по 2 – 3 столові ложки щодня вранці як профілактичний засіб проти чуми та отруєння.

Тирлич жовтий
У 167 р. до н. е. іллірійський цар Гентий вперше застосував корінь цієї рослини під час чуми, тому тирлич названа його ім’ям.

Відвар коренів бадьяна китайського (зірчастого анісу)
Чотири чайні ложки анісу заварити склянкою окропу. Приймати по 2 – 3 столові ложки 3 рази на день.

Як дуже сильний дезінфікуючий засіб при чумі спалюють гілки розмарину.

До чумних виразок прикладають смокви, краще стиглі, їх розрізають упоперек і розрізаною стороною прикладають до бульбашок з гнійним вмістом. Якщо захопити хворобу на самому початку, хворого можна врятувати.

Імбир лікарський застосовується з давніх пір в якості профілактичного засобу під час епідемій чуми.

Здоров’я Вам!

Молочай кипарисоподібний
 

Як лікувати сказ (водобоязнь) самостійно

Порошок кореня молочаю кипарисоподібного Корінь молочаю кипарисоподібного – старовинний засіб, якому більше тисячу років. Таким рецептом користувалися в Монголії, Азії

 

Трави при вагітності

Трави при вагітності Багато жінок, які припинили прийом медикаментів протягом вагітності, знаходять для себе вихід в натуральних засобах – травах.

Cervona_gluna
 

Рецепти лікування будь якого радикуліту

Один із способів лікування радикуліту – змазування хворих місць (наприклад попереку) кістковим мозком тварин, узятим, переважно, з трубчастих кісток гомілки