Березовий чорний гриб (Чага)
Березовий чорний гриб (Чага)
Чага (Fungus betuunus) відноситься до сімейства трутовикових (гименохетові). Це великий гриб округлої форми. Зверху чорний, всередині тютюнового кольору. Розмножується спорами. Грибні нитки проникають в деревину, поступово руйнуючи її.
В результаті в нижній і середній частині стовбурів дерев розвивається наріст, який виступає з-під кори, що розривається. З віком нарости набувають вигляду напівкулястих валиків і за 10-15 років досягають ваги 4-5 кг. Поверхню гриба з тріщинами, тканина коричнева, дерев’яниста. Знайти цей гриб – чага можна скрізь на стовбурах дорослих беріз. Рідше на вільсі, горобині.
Час збору чаги – весна, осінь.
Властивості і застосування
Чага підвищує захисні сили організму, активізує обмін речовин у мозковій тканині і володіє протизапальними властивостями. Відвар з внутрішньої частини гриба знижує рівень глюкози в сироватці крові, знижує артеріальний тиск та нормалізує пульс. Чага застосовується для лікування гастритів, виразки желудка та навіть при деяких формах злоякісних пухлин. Екстракт чаги використовується в лікуванні таких шкірних захворювань, як псоріаз, екзема.
Рецепт настою чаги при лікуванні гастриту
Гриб замочують кип’яченою водою так, щоб його тіло було занурене у воду, і настоюють 4-5 годин, потім подрібнюють, а воду, в якій замочувався гриб, використовують для настою. Одну частину подрібненого гриба заливають 5 частинами (за об’ємом) води, що залишилася після замочування гриба, підігрітою до 50 °С. Настоюють протягом 48 годин, зливають, осад віджимають. До отриманої рідини додають воду до початкового об’єму. Приймають по склянці 4 рази на день перед їжею.
УВАГА !
Не можна одночасно з препаратами чаги приймати пеніцилін і вводити внутрішньовенно глюкозу!
Здоров’я Вам!