Авокадо проти старості

У світі їх налічується понад чотирьохсот: від маленьких – завбільшки зі сливу, до великих – вагою до кілограма! Втім, ні ті, ні інші до нас не завозять: на експорт зазвичай йдуть примірники середнього розміру. Одні з них одягнені в м’яку, ніжну і гладку зелену шкірку, інші – в грубу і зморшкувату темну шкірку. Нехай вас це не бентежить: на смак і вміст корисних речовин фактура оболонки плоду не впливає.
 
Вибираємо правильно
Майте на увазі: зрілий плід повинен бути трохи м’яким (шкірка трохи проминається при натисканні). Попався твердий примірник? Не біда! Він прекрасно дійде в контейнері для овочів. Стиглий авокадо можна зберігати в холодильнику 3-4 дні, а потім він зникає.
Щоб м’якоть не побуріла, виймайте її з шкірки – цієї природної упаковки – прямо перед подачею на стіл і забризкуйте лимонним соком.
До речі, м’якоть авокадо можна розім’яти виделкою і намазати на хліб або нанести на обличчя. Ось вже дійсно – два в одному: їжа і косметика під зеленувато-бурою шкіркою!
 
Авокадо(Persea americana)
Ну дуже калорійний!
Коли екзотичний плід тільки з’явився на вітчизняних прилавках, деякі худнуть панянки використовували його для розвантажувальних днів і дуже дивувалися: сиджу-сиджу на цьому авокадо, нічого більше не їм, а вага лише додається! Ще б – адже це чисте масло в шкірці. Авокадо перевершує всі інші фрукти по енергетичній цінності: в 100 г – 120 ккал, ось чому він такий ситний і поживний! Тим, хто обтяжений надмірною вагою, потрібно відмовитися від супер калорійного плода або, принаймні, обмежити його.
 
Нарізали кубиками авокадо в салат? Не потрібно заправляти його рослинним маслом, майонезом – тільки збризніть лимонним соком: жиру в такому блюді і так достатньо! Зайвий посуд теж не знадобиться – салатницею послужить половинка шкірки, з якої витягли м’якоть. Авокадо в чистому вигляді або у складі салатів – ідеальний гарнір до риби і крабів.
Старіння

Унікальний рецепт для людей поважного віку

Унікальний тибетський рецепт

Мексиканська оливка
Авокадо для мексиканців – те ж, що оливки для європейців. Ніжна горіхова м’якоть на 2% складається з білка і майже на третину – з чистого рослинного масла, а вірніше – з полі ненасичених жирних кислот (ПНЖК), які забезпечують енергією серцевий м’яз, оберігають судини від атеросклерозу, сприяють засвоєнню жиророзчинних вітамінів, зокрема А і Е (авокадо особливо багатий ними). Решта припадає на надзвичайно важливі для краси і здоров’я вітаміни групи В, С, РР, фолієву кислоту, а також унікальний комплекс мікроелементів.
Вони зміцнюють імунітет, володіють антистресовою і косметичною дією – відновлюють структуру волосся, пом’якшують, зволожують, живлять, омолоджують шкіру і весь організм в цілому. Дієтологи з Центру по вивченню харчових продуктів при Каліфорнійському університеті (США) виявили в авокадо глутатіон – амінокислоту, яка захищає від деяких видів раку, і жироподібна речовина фітостероли, знижує рівень холестерину в крові.
 
Захисний ефект
Печінку Прометея выклевывал орел, але до ранку вона відростала знову. Напевно, неподалік від скелі, до якої був прикутий давньогрецький герой, була плантація авокадо! Японські вчені виявили, що комплекс речовин які містяться в ньому володіє властивостями гепатопротектора – захищає цей орган від пошкодження алкоголем, ліками, токсинами, жирною їжею і так званими экотоксикантами – отрутами, що потрапляють всередину організму з забрудненого промисловими викидами повітря, а також з водою і їжею.
 
У грандіозному експерименті брали участь 2200 мешканок Токіо – не самого екологічно чистого мегаполісу на планеті! Протягом півроку сто з них з’їдали по одному авокадо в день, інша сотня налягала на яблука, третя сотня японок – на апельсини… Всього тестувалося 22 фрукта і овоча, але лише авокадо зарекомендував себе унікальним протиотрутою проти несприятливих впливів сучасної цивілізації і продемонстрував стійкий омолоджуючий ефект. 
 
Здоров’я Вам!
Вишня

Вишня сприяє швидкому відновленню м’язів

Вишня може послаблювати запальні процеси, пов’язані із захворюваннями серця і артритом.

Гарбуз

Запах гарбуза є сильним збудливим засобом для чоловіків

Вчені стверджують, що запах гарбуза звичайного розбудить пристрасть чоловіка.