Астма бронхіальна

Бронхіальна астма – хронічне захворювання органів дихання, що виражається в періодично настають приступи ядухи, що мають різну силу і тривалість (від кількох годин до кількох днів). Виникнення нападу обумовлено спазмами дрібних бронхів, їх набуханням слизової оболонки і закупорюванням виділяється в достатку слизом. Як правило, напади астми виникають раптово, здебільшого вночі. Виражаються вони в утрудненому вдиханні повітря, грудна клітка роздувається, виникає тяжке відчуття задухи. Дихання стає свистячим, лице синюшним, вени на шиї набухають. До кінця нападу починає виділятися в’язке склоподібне мокротиння, кашель робиться вологим, кількість мокротиння збільшується, воно легше відходить. Хворий може вже лягти, заснути. Крім таких раптових нападів може бути ще так званий астматичний стан (затяжна астма), коли проходять години і дні, а очікуваного кінця нападу не настає.
Корисні поради, які полегшують стан хворого під час нападу астми
- Насамперед хворого потрібно звільнити від тісного одягу, забезпечити приплив свіжого повітря; кисті рук і стопи ніг опустити в гарячу воду або поставити до них гірчичники; область серця розтерти тканиною, змоченою у холодній воді з оцтом і сіллю (звичайно, якщо немає легеневого захворювання)
- Полегшує напад масаж верхньої частини тіла від голови вниз до верху грудей і спини. Можна робити масаж з використанням тальку або маслянистого крему.
- При раптовому нападі рекомендується пити ячмінну каву, ковтати шматочки льоду, нюхати нашатирний спирт, до литок докласти гірчичники, розтерти тіло щітками.
- Повітря в кімнаті астматика завжди повинне бути чистим; не дозволяти в ній палити, а якщо накурено і не можна відкрити вікно, то слід дуже близько до узголів’я поставити блюдце, наповнене нашатирним спиртом.
- Вдихання диму, що утворюється при спалюванні сухого листя мати-й-мачухи, діє як відхаркувальний і пом’якшувальний засіб.
- Зварити до м’якості картоплю, покласти її гарячою в миску, сісти, поставити миску перед собою, закритися ковдрою з головою і дихати парою. При цьому весь час пити дуже гарячий чай з брусниці (брати для чаю листя і ягоди, свіжі або сухі). Коли стане легше дихати, зараз же лягти в ліжко і добре сховатися. При застосуванні цього засобу напади астми стають рідше і легше. При слабкому нападі можна обмежитися тільки питтям дуже гарячого брусничного чаю.
- Для розрідження тягучого харкотиння під час нападу випити насамперед трохи кислого вина або прийняти соди на кінчику ножа. Допомагає також настоянка валеріани, 15 – 20 крапель на чарку води.
Симптоми бронхіальної астми
Найбільш характерними ознаками бронхіальної астми кашель – може бути частим, болісним і постійним.
Кашель може погіршуватися вночі, після фізичного зусилля, після вдихання холодного повітря; експіраторна (з переважним утрудненням видиху) задишка – дихання може бути настільки обмежена, що це викликає страх неможливості видихнути; свистячі хрипи, чутні на відстані – викликаються вібрацією повітря з силою проходить через звужені дихальні шляхи; задуха.
Засоби народної медицини для лікування бронхіальної астми, рекомендовані для внутрішнього вживання
Насіння полину (на кінчику ножа) і 10 грамів коренів кропиви заварюють одним стаканом окропу. Настоюють 15 хвилин.
Так як після інгаляції потрібен спокій, це слід робити на ніч через день.
Дві столові ложки подрібненого коренеплоду залити склянкою окропу, варити 15 хв, процідити. Пити по 1/4 склянки 4 рази на день або по склянці на ніч. Можна також пити кип’ячений сік ріпи.
Ефективним бактерицидним і пом’якшувальним засобом при лікуванні бронхіальної астми служить «часникове масло». Для його приготування потрібно дрібно натерти часник і змішати з сіллю і свіжим вершковим маслом (100 г масла – 5 великих зубчиків часнику, сіль за смаком). Вживати «часникове масло» можна намазуючи на хліб або додаючи в картопляне пюре.
Три столові ложки плодів на 3 склянки окропу. Пити по 1 склянці 3 рази в день при задусі.
Одну чайну ложку подрібненої сировини залити склянкою окропу, настоювати 3-4 години. Пити по 1/3 склянки 3 рази на день.
Настій трави материнки звичайної
Дві столові ложки подрібненої трави на 2 склянки окропу. Випити в 3 прийоми за 30 хв. до їди. Застосовувати при астмі як сильний потогінний і відхаркувальний засіб. Материнка протипоказана вагітним!
Одну-дві столові ложки трави на склянку окропу. Приймати по столовій ложці 4 – 5 разів на день з цукром.
Дві столові ложки листя на 2 склянки окропу. Застосовувати при астмі як сечогінний засіб.
Для приготування відвару взяти 1 чайну ложку з верхом сухого листя на склянку окропу, дати один раз закипіти і трохи настоятися. Пити як чай щодня. Зацукровані кореневища кропиви застосовують при кашлі, який супроводжує бронхіальну астму, бронхіт і коклюш.
Одну столову ложку сухого або свіжого листя залити склянкою окропу, настоювати 15 хв, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 4 рази на день до їжі. Застосовувати як протикашльовий засіб при захворюваннях дихальних шляхів з мокротинням, у тому числі при бронхіальній астмі, коклюші і туберкульозі.
Дві чайні ложки трави залити 1 склянкою окропу, настоювати в закритому посуді 2 години, процідити. Пити по 1/2 склянки 3 рази в день.
Листя заготовляти на початку червня, коли вони мають яскраво-зелену верхню сторону, а знизу покриті білуватим пушком. Для приготування настою взяти 4 чайні ложки подрібненого листя, заварити склянкою окропу, настоювати 30 хв, процідити. Пити по 1/4 склянки 4 рази на день.
Листя мати-й-мачухи, листя подорожника, бруньки сосни – всього порівну. Чотири чайні ложки суміші настояти 2 години в холодній воді. Потім кип’ятити в закритому посуді 5 хв. Процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день.
Листя мати-й-мачухи – 4 частини, листя подорожника великого – 3 частини, слоєвище ісландського моху – 3 частини, листя чорної смородини – 3 частини, трава фіалки триколірної – 3 частини, корінь солодки голої – 1 частина, плоди анісу – 1 частина. Дві-три столові ложки суміші залити склянкою окропу, довести до кипіння, настоювати 2 години, потім знову довести до кипіння і настоювати 2 години. Процідити. Пити по 1/2 склянки 3 – 4 рази в день.
До речі, у молодих людей, які тривалий час хворіють на астму, саме з-за цього розвивається так звані «голубині груди». При тяжкій гострій бронхіальній астмі, раніше «свистяча» грудна клітка, може стати «німою», без звуків свисту. Це відбувається з-за того, що кількість вдихуваного і видихуваного повітря настільки мале, що звуки не можуть бути чутні.
Корені солодки голої – 30 г, бруньки сосни – 30 г, листя мати-й-мачухи – 30 г, плоди кропу городнього – 15 г, коріння алтеї лікарської – 15 г, трава багна болотяного – 15 г, трава череди трироздільної -15 р. Дві столові ложки збору залити 200 мл води, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хвилин, охолоджувати 45 хвилин, процідити і довести кількість настою до початкового об’єму. Пити по 1/3 – 1/4 склянки 3 – 4 рази в день.
Трава фіалки триколірної, листя подорожника великого, трава багульника болотного, коріння оману високого, листя мати-й-мачухи, коріння солодки голої, суцвіття календули, листя м’яти перцевої, суцвіття ромашки аптечної, плоди анісу звичайного – всього порівну. Дві столові ложки збору залити 200 мл води, нагрівати на киплячій водяній бані 15 хвилин, охолоджувати 45 хвилин, процідити і довести кількість настою до початкового об’єму. Пити по 1/3 – 1/4 склянки 3 – 4 рази в день.
Взяти 40 головок цибулі-сіянки і заварити окропом. Тримати в окропі до тих пір, поки вони не розм’якнуть. Потім занурити цибулини 0,5 л оливкової олії і розім’яти. Це пюре хворий повинен приймати по 1 столовій ложці вранці (натщесерце) і ввечері перед їжею (рецепт зі словника Ванги).
Треба взяти фунт імбиру, вимити, очистити від шкірки, натерти на тертці, насипати в пляшку, залити спиртом. Настоювати на сонці або в теплі 2 тижні, час від часу струшуючи, поки настоянка прийме жовтий колір. Потім процідити, віджати через тканину і дати відстоятися. Настоянку пити 2 рази на день по чайній ложці на півсклянки води після сніданку та обіду (або обіду і вечері). Час від часу робити перерву на кілька днів. М’яса при цьому лікуванні не споживати, ноги тримати, по можливості, в теплі, перед сном робити теплу ніжну ванну. Іноді імбир майже зовсім виліковує астму.
При бронхіальній астмі (застарілій)
Здоров’я Вам!

Як лікувати сказ (водобоязнь) самостійно
Порошок кореня молочаю кипарисоподібного Корінь молочаю кипарисоподібного – старовинний засіб, якому більше тисячу років. Таким рецептом користувалися в Монголії, Азії

Рецепти лікування будь якого радикуліту
Один із способів лікування радикуліту – змазування хворих місць (наприклад попереку) кістковим мозком тварин, узятим, переважно, з трубчастих кісток гомілки

Доглядаєм за своїм серцем. Декілька порад.
Плоди глоду криваво-червоногоСік плодів глоду Розтовкти 0,5 кг зрілих плодів дерев’яним товкачем; додати 1/2 склянки води; нагріти до 40’С і