Здоров'я Вам!

Рецепти народної медицини при різних хворобах

Алергія

Алергія

Алергія – підвищена чутливість організму до дії деяких чинників навколишнього середовища, званих алергенами (хімічних речовин, мікробів та продуктів їх життєдіяльності, харчових продуктів, пилку деяких видів рослин та ін). Проявлення алергії суто індивідуально. Підбір лікарських засобів, які можуть надати позитивну дію при алергічних станах, дуже складний і суто індивідуальний для страждаючих цим поширеним в даний час недугом. Наведені нижче рекомендації, взяті з практики народної медицини, носять лише загальний характер і не орієнтовані строго на якісь певні алергени. Вибір потрібного засобу для лікування, як правило, проводиться досвідченим шляхом, під наглядом спеціаліста і відповідно до його рекомендацій. Лікарські засоби лікування алергії (для внутрішнього вживання) Відвар череди Людині, яка страждає алергією, необхідно для повного одужання пити кілька років поспіль (для зміни реакції організму) замість чаю і кави тільки свіжий відвар череди. Заварити як чай і пити через 20 хв. після заварки без обмеження. Колір відвару має бути золотим, якщо він каламутний або зелений, значить, череда непридатна до використання. Відвар череди не підлягає зберіганню, пити його можна тільки свіжим. Череду потрібно збирати самим і сушити в тіні; брикетована череда ефекту не дає.
{module Реклама для статьи}
Сік або настій кореня селери пахучої  Віджати сік зі свіжого кореня. Приймати по 1 – 2 чайні ложки 3 рази на день, за 30 хв. до їжі. Можна приймати також і настій (2 столові ложки подрібнених коренів настоювати 2 години в склянці холодної води, процідити). Пити по 1/3 склянки 3 рази на день до їжі.
Сік і настій кореня селери застосовувати при алергічній кропивниці.
{module Модуль статьи}
Настій квіток глухої кропиви (глухої кропиви білої) Взяти столову ложку квіток (сухих або свіжих) на склянку окропу, настоювати, укутавши, 30 хвилин, процідити. Пити по 1/2 склянки 4 – 5 разів на день або по 1 склянці 3 рази в день в теплому вигляді. Застосовувати при алергічній висипці, кропивниці, екземі.
До алергічних захворювань належать: бронхіальна астма, кропив’янка, алергічний нежить, дерматити, лікарська і харчова алергія, алергічний артрит.
Розвиток багатьох інфекційних захворювань (бруцельозу, туберкульозу, черевного тифу та ін) може супроводжуватись алергією, яка називається інфекційною.
Відвар коренів кульбаби і лопуха Корінь кульбаби і корінь лопуха розтерти в ступці і змішати разом. Взяти 2 столові ложки порошку суміші, залити 3 склянками води і настоювати ніч. Вранці кип’ятити 10 хв. і залишити настоювати 10 хв. Пити по півсклянки до їжі і на ніч (5 разів у день).
Настоянка і порошок ряски маленької Взяти чайну ложку свіжої промитої трави на 50 мл горілки, настояти 7 днів, процідити, віджати. Приймати по 15 – 20 крапель на 1/4 склянки води 3 рази на день. Суху ряску розтерти в порошок. Порошок змішати навпіл з медом. Приймати по одній грудочці вагою 1 – 2 г 2 – 3 рази на день. Застосовувати при алергічних захворюваннях різного характеру.
Порошок трави чорноголова звичайного Використовують рослину, зібрану під час цвітіння. В залежності від віку хворого, приймати від 1 до 3 столових ложок сухої трави на добу. Її можна приймати у вигляді порошку до їжі в 3 прийоми або заварювати окропом. Відвар пити в гарячому вигляді.
Порошок шкірки бульби кореню півонії Шкірку розтовкти в порошок і приймати за 20 – 30 хв. до їжі. Денна норма 3 – 4 столові ложки. Застосовувати при сильному алергічному нежиті. Дітям норма знижується до 2 столових ложок в день. Виснажливий нежить проходить при регулярному прийомі протягом 2 -3 днів. Якщо дитина не може прийняти порошок, треба додати в нього варення, зробити коржики і в такому вигляді давати хворому.
{module Реклама для статьи}
Відвар квіток або листяних гілок жимолості японської Приймати при різних видах алергії та алергійних набряках відвар квіток або гілок жимолості японської. Можна використовувати жимолость пишно квітучу. Денна норма: квіток 4 – 6 г, гілок і листя 10 – 12 р.
Алергенами неінфекційного походження можуть бути: побутовий пил, шерсть тварин, деякі лікарські препарати, синтетичні матеріали, барвники, пральні порошки. Алергічну реакцію може викликати практично будь-який лікарський препарат. Побутові алергени найчастіше викликають алергічні захворювання дихальних шляхів (нежить, кашель, задуха). Пилок деяких рослин, що запилюються вітром, сіно та ін викликають нежить, кон’юнктивіт. В якості харчових алергенів можуть виступати мало не всі харчові продукти, але найчастіше алергію викликають такі продукти, як молоко, яйця, м’ясо, риба, помідори, цитрусові, шоколад, полуниця. Промислові алергени, такі як скипидар, мінеральні масла, хром, нікель, різні барвники, формалін, сечовина та інші, викликають дерматити. У перукарських і косметичних кабінетах алергенами можуть виявитися барвники для брів, волосся і вій.
Збір для лікування алергії на пил, в тому числі на книжкову:
золототисячник – 5 частин, звіробій – 4 частини, корінь кульбаби (товчений) – 3 частини, хвощ польовий – 2 частини, кукурудзяні стовпчики з приймочками – 1 частина, ромашка аптечна – 1 частина, плоди шипшини (товчені) – 4 частини. Чотири столові ложки збору залити склянкою води і дати настоятися протягом ночі. Вранці поставити на вогонь і довести до кипіння (не кип’ятити!). Потім укутати на 4 години і процідити. Пити по 1 склянці в день в 3 прийоми до їжі. Настій можна готувати відразу на 2 – 3 дні і зберігати його в холодильнику. Алергія почне «виходити»: спочатку будуть затвердіння в носі, потім на підборідді, на руках і нижче до ніг, з сильним свербежем; ці місця слід змащувати яким-небудь анестезувальним засобом. Через місяць почнеться одужання. Лікуватися таким чином 6 місяців; алкоголю в цей період не вживати. Цей збір гарний і для дітей, коли у них алергія як би йде всередину, і діти стають дуже збудженими.
{module Модуль статьи}
Настій трави чистотілу великого Одну столову ложку трави заварити 2 склянками окропу, настоювати 4 години. Пити по 1/4 – 1/2 склянки вранці і ввечері.
Настій суцвіть календули лікарської Залити 10 г суцвіть 1/2 склянки окропу, запарити на 1 – 2 години. Приймати по 1 столовій ложці 2 -3 рази на день.
Настій суцвіть ромашки аптечної Одну столову ложку суцвіть залити склянкою окропу, парити 20 – 30 хв. Приймати по 1 столовій ложці 2 – 4 рази на день.
Настій трави м’яти перцевої Залити 10 г трави 1/2 склянки окропу, парити 20 – 30хв. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день.
Настій листя кропиви пекучої  Дві столові ложки листя залити 2 склянками окропу, настоювати 2 години. Пити по 1/2 склянки 4 рази на день до їжі.
Настій трави ефедри двоколоскової Взяти 15 – 22 г трави, залити 2 – 3 склянками окропу, виварити до половини об’єму, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 2 – 3 рази на день при алергодерматозі. Зовнішньо відвар трави (столову ложку сировини варять 5 хв. до 400мл води) використовують для змочування ділянок шкіри, уражених свербіжними дерматозами.
Настій трави польового короставника Чотири чайні ложки трави залити 2 склянками окропу, настояти, процідити. Пити по 1/2 склянки на день при тривалих алергічних дерматитах.
Муміє Одним із сильних засобів лікування алергії є прийом муміє. При цьому необхідно муміє високої якості. Муміє розчинити в концентрації 1 г на 1 л теплої води (хороше мумійо розчиняється без появи каламуті). Приймати розчин муміє з ранку 1 раз на день, запиваючи теплим молоком. Дозування дітям: у віці 1-3 роки по 50мл, 4 – 7 років по 70мл, 8 років і старше – по 100 мл Якщо алергія дуже сильна, треба повторити прийом вдень, але дозу зменшити вдвічі. Муміє має сечогінну і послаблювальну дію. Екземи на шкірі слід змащувати більш концентрованим розчином муміє з розрахунку 1 г на 100 мл води. Дія муміє зазвичай буває дуже сильною. Навіть призводять до нічного хропіння набряки слизової оболонки горла, якими страждають діти-алергіки, проходять в перші ж дні лікування. Але не можна задовольнятися цими швидкими результатами. Необхідно проводити курс лікування не менше 20 днів. Якщо приймати в день 100 мл розчину з концентрацією 1 г на 1 л води, 1 г муміє вистачить на 10 днів. Знаменитий середньоазіатський лікар Авіценна (близько 980 – 1037 рр..) рекомендував проводити такі курси лікування по 20 днів навесні та восени.
У деяких випадках тепло, холод і механічні подразники сприяють утворенню в організмі певних речовин, які стають алергенами.
Факторами схильними до розвитку алергії, є порушення функцій нервової та ендокринної систем, а також травми головного мозку, що негативні емоції, зниження функцій надниркових залоз. Оскільки з розвитком цивілізації кількість алергенів буде збільшуватися, і спроби виключення їх з ужитку можуть виявитися безрезультатними, треба систематично тренувати організм на стійкість до зовнішніх впливів. Першорядну роль грає при цьому здоровий спосіб життя, правильне харчування, регулярні заняття спортом, фізична праця на свіжому повітрі. Бажано також, особливо для дітей, можливо більш тривале перебування за містом, біля моря, в екологічно чистій обстановці.

Лікарські засоби лікування алергії (для зовнішнього застосування)

{module Реклама для статьи}
Сік суцвіть конюшини лугової Соком свіжої рослини лікують алергічні ураження очей.
Настій фіалки триколірної або фіалки польової (братків) Взяти 1 л настою на ванну води для водних процедур при алергічних шкірних захворюваннях.
Настій багна болотного Взяти 1 л настою (або відвару) на ванну води для водних процедур при алергічних висипаннях на шкірі.
{module Модуль статьи}
При підвищеній реакції на сезонне запилювання рослин (кінець липня – початок серпня) рекомендується, прийшовши додому після вулиці, прополоскати горло звичайною водою або з додаванням заспокійливих трав’яних настоїв пустирника, валеріани (слабкої концентрації). Допомагає також зняти реакцію загальний душ 3 рази в день.
Крім засобів, зазначених у цьому розділі, для лікування захворювань алергічного походження можуть бути корисні поради, пропоновані в статтях: «бронхіальна Астма» «Кашель» , «Нежить» , «Кропив’янка» , «Екзема» , «Артрит» .