Здоров'я Вам!

Рецепти народної медицини при різних хворобах

Аденоїди

Аденоїди

Аденоїди – надмірне розростання носоглоткової мигдалини. Спостерігається головним чином у дітей, частіше від 3 до 10 років, іноді старше 10 років і в грудному віці. Розвитку захворювання сприяють деякі інфекційні хвороби, що викликають запалення слизової оболонки порожнини носа і мигдалин (кір, скарлатина, дифтерія, грип та ін), а також гострі і хронічні запальні захворювання верхніх дихальних шляхів. Для попередження аденоїдів дуже важливо своєчасне і правильне лікування цих захворювань. При аденоїдах буває наполеглива хронічний нежить, глухий голос, неспокійний сон, головні болі, ослаблення слуху, уваги і пам’яті. Щоб запобігти ці несприятливі наслідки не потрібно запускати захворювання.

Народні засоби, що уповільнюють розвиток аденоїдів

Сік буряка червоного з медом
До соку буряка (2 частини) додати мед (1 частина). Закапувати по 5 – 6 крапель у кожну ніздрю 4 – 5 разів на день при нежиті; особливо ефективно цей засіб при нежиті у дітей, викликаному аденоїдами в носоглотці.
 
Відвар чистотілу
Візьміть дві столові ложки трави чистотілу, вона повинна бути подрібнена, залийте її окропом – однією склянкою – і поваріть протягом двадцяти хвилин на маленькому вогні. Дайте настоятися протягом години, а потім процідіть. Розтопіть нутряний свинячий жир, щоб вийшло приблизно півсклянки, і перемішайте його з відваром. Потримайте одну годину в духовці цей склад, у вас повинні вийти ліки середньої густоти. Остиглий засіб тримайте в холодильнику. Візьміть одну чайну ложку приготованого складу і додайте до нього дві краплі чистотілу, перемішайте.
Промокніть шматочки вати в цих ліках і покладіть їх у ніс. Тримайте так по п’ять-сім хвилин близько трьох разів на день.
 
Промивання носа і горла солоною водою
Візьміть одну чайну ложку морської солі і розведіть її в одній склянці води. Воду для цього підігрійте до температури 30ºС. Важливо, щоб кристали солі повністю розчинилися у воді, щоб потім не поранити носоглотку. Спробуйте, яка вода на смак, оскільки буває, що однієї чайної ложки недостатньо або, навпаки, занадто багато. Вода повинна бути як морська. Промивайте носоглотку по два рази в день. Може виникнути печіння в носоглотці, тоді змініть кількість солі у воді.
Інший розчин
Сіль можна замінити іншим розчином. Розмішайте в 1 склянці кип’яченої води 0,25 чайної ложки питної соди і 15-20 крапель 10%-ного спиртового розчину прополісу. Слід промивати розчином ніс по три або чотири рази на день, для цього потрібно вливати в кожну ніздрю по півсклянки свіжоприготованого розчину, якщо у вас алергія на компоненти бджолиного виробництва, то вживати цей рецепт не рекомендується.
 
Відвар гвоздики
Візьміть десять гвоздик і залийте їх однією склянкою окропу. Дайте відвару настоятися до прояву коричневого відтінку. Після цього капайте в ніс відваром по дві краплі як можна частіше. І так продовжувати до одужання.
 
Масло туї
Сама рослина отруйна, але не сильно токсична. Закапувати масло по 6-8 крапель у кожну ніздрю на ніч. Курс лікування аденоїдів триває 2 тижні. Після тижневої перерви курс повторити. Можливі алергічні реакції, так що проконсультуйтеся з лікарем.
 
Будра плющевидна
Одну столову ложку трави заливають однією склянкою води і відварюють 10 хвилин на повільному вогні. Вдихають пари 3-4 рази в день протягом п’яти хвилин.
 
Вдихають аромат масла (кипарисове, ялівцеве, м’ятне) або безпосередньо з флакона, або після нанесення на тканину. Дихання повинно бути при цьому рівним і глибоким. Час інгаляції – 3-10 хвилин. Очі бажано закрити.
 
Настій хвоща польового
2 столові ложки хвоща польового заливають однією склянкою води, кип’ятять 7-8 хвилин, після чого настоюють 2 години. Промивати носоглотку один – два рази в день протягом тижня.
 
Лист евкаліпта – 1 столова ложка, лист берези – 1/2 столова ложка, квітки ромашки – 1 столова ложка. Столову ложку збору залити 200 мл окропу, настояти 1 годину, закапувати в кожну ніздрю по 2-4 краплі 1-2 рази на день.
 
Кора дуба – 2 столові ложки, трава звіробою – 1 столова ложка, лист м’яти – 1 столова ложка. Столову ложку збору залити 200 мл холодної води, довести до кипіння, кип’ятити 3-5 хвилин, настояти 1 годину, процідити, закапувати в кожну ніздрю по 2-4 краплі 1-2 рази на день.
 
Лист смородини – 1 столова ложка, квітки календули – 1/2 столові ложки, квітки калини – 1/2 столові ложки, плоди шипшини – 2 столові ложки, квітки ромашки – 2 столові ложки. Столову ложку збору залити склянкою окропу, настояти 6-8 годин в термосі, процідити, додати 1 краплю масла ялиці, закапувати в кожну ніздрю по 2-4 краплі 1-2 рази на день.
 
Трава мати-й-мачухи – 1 частина, трава череди – 3 частини, трава звіробою – 2 частини. Дві столові ложки збору залити склянкою окропу, настояти 1 годину в термосі, процідити, додати 1-2 краплі ялинкової або евкаліптової олії, закапувати в кожну ніздрю по 2-4 краплі 1-2 рази на день.
 
Здоров’я Вам!