Менструація

Менструальний цикл – це біологічний процес, який характеризується періодичними (циклічними) змінами в організмі зрілої у статевому відношенні жінки. Найбільш чітко виражений в її статевій сфері і завершується щомісячними кров’янистими виділеннями зі статевих органів, званими менструацією.
Менструація у жінки з’являється між 11 – 15 років і триває до 45 – 55 років. Менструальний цикл вважається нормально протікає, якщо він задовольняє наступним умовам:
– має нормальну тривалість, тобто не коротше 20 і не більше 35 днів (дуже рідко 45);
– є циклічним, причому тривалість циклу постійна для кожної здорової жінки;
– менструація триває не менше 2 і не більше 7 днів, причому крововтрата протягом усього цього періоду не менш 50 мл і не більше 150 мл (включаючи примешивающиеся до менструальних виділеннях слиз, відлущити клітинні елементи тощо);
– не викликає хворобливих явищ і порушень загального стану здоров’я.
При нормальній менструації жінка повинна відчувати невеликі тягнуть болі в низу живота; лише деякі страждають в цей час невралгією потилиці.
Повна відсутність менструації в тому віці, коли вона повинна бути, вказує на зрощення у дівчини отвори в дівочій пліві. Це можна визначити самої по тим схваткообразным болів, з допомогою яких матка намагається вигнати скопилася в ній кров, і за все зростаючої пухлини над лобком. Болю йдуть від попереку до лобка. В цьому випадку потрібна операція.
До часу настання першої менструації кожна дівчина повинна бути інформована про сутність і фізіологічному значенні менструації. Без такого інформування несподівано з’явилися менструальні кров’янисті виділення зазвичай лякають дівчат і нерідко залишають у них незгладимий слід на все життя.
Під час менструального циклу слід уникати фізичної напруги, занять нудними видами спорту (наприклад, гімнастика на снарядах, тривалі походи тощо). Працездатність жінки вчасно нормальної менструації зазвичай зберігається. Однак у цей період умови праці повинні бути по можливості полегшені.
Запори, нерідко спостерігаються в передменструальні та менструальні дні, краще всього усувати шляхом вживання в їжу кисляку, ацидофіліну і інших кисломолочних продуктів. Якщо це не допомагає — застосовувати клізми. Харчування повинно бути звичайним; алкоголь і гострі страви необхідно виключити.
Білизна у менструирующей жінки має бути завжди чистим. Під час менструації і незабаром після її закінчення не можна спринцюватися. Щоб підтримувати чистоту зовнішніх статевих органів, промежини, внутрішньої поверхні стегон, їх потрібно ретельно обмивати теплою кип’яченою водою з милом кілька разів на день.
Під час менструації не дозволяється купання в річці, в морі, в ванні. Допустимо приймати теплий душ, якщо жінка відчуває в цьому потребу. Сонячні ванни та інші теплові процедури також забороняються.
Статеві зносини під час менструації категорично забороняються, так як вони можуть бути причиною занесення інфекції в статеві органи жінки, а також посилення кровотечі (прилив крові до органів малого тазу).
Кожна жінка повинна знати тривалість свого менструального циклу. Як правило, він становить 27 – 28 календарних днів, але тривалість може коливатися від 21 до 35 днів. Зміна ритму менструації може свідчити про порушення нормальної діяльності організму. Тому кожній жінці слід зазначати терміни менструації, їх тривалість і ступінь кровотечі в спеціальному календарі, щоб своєчасно виявити розлад менструального циклу.
Відсутність менструації, не зумовлена вагітністю (аменорея), рідкісні і мізерні виділення (гіпоменструальный синдром), рясні і тривалі виділення (менорагія), хвороблива менструація (альгоменорея), а також маткова кровотеча, не пов’язана з менструальним циклом, є симптомами ряду гінекологічних захворювань. У подібних випадках треба негайно звернутися до лікаря. Крім того, може спостерігатися так званий, передменструальний синдром, коли за кілька днів до менструації, поряд зі слабкістю, зміною настрою, набухання молочних залоз (симптомами, які можуть бути і у здорових жінок), з’являються головний біль, запаморочення, біль в області серця, порушується сон. При цих симптомах також потрібно порадитися з лікарем.

Лікування убогою менструації лікарськими рослинами


Коли крові йде дуже мало і жінка відчуває болю, це звичайно вказує на занадто вузьке маточне отвір. Можна уменьшитьболи, якщо класти на низ живота припарку, більше лежати і є в ці дні тільки рисову кашу на молоці; пити чай і молоко.
Бліда, убога менструація, до того ж ще нерідко нерегулярна, буває при недокрів’ї, після важкої хвороби, при підвищеній нервовій збудливості. Інколи менструація може тимчасово припинятися. Рекомендується посилене харчування, вживання продуктів, що містять залізо.

Листя рути
Закип’ятити півсклянки води і зменшити вогонь, щоб кипіння води майже припинилося. Покласти у воду 4 г нарізаних сушених листя рути і варити 15 хв, не допускаючи кипіння. Процідити, випити весь відвар вранці, натщесерце. Не їсти після цього 5 – 6 год. Проводити лікування 1 раз.

Трава рути запашної – 1 частина, насіння петрушки городньої – 2 частини. Столову ложку суміші залити склянкою окропу, настояти. Випити в 3 прийоми протягом дня. Застосовувати при мізерній менструації з болями в нижній частині живота.

Відвар трави полину звичайного (чорнобиль)
Взяти 20 г трави і залити 200мл кип’ятку. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день при мізерній менструації. 0& Відвар трави повитиці європейської Взяти 20 г трави на 200 мл окропу. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день. Вживають при мізерних менструаціях.

Траву звіробою і квіток терну взяти порівну.
Столову ложку суміші залити склянкою окропу; настоювати 30 хв. щоденно Пити перед сном по 3/4 склянки. Застосовувати при відсутності менструації, рідкісної менструації, регулярної, але мізерною.

Цибуля ріпчаста
З одного кілограма цибулі зняти лушпиння. Залити 2 склянками крутого окропу і кип’ятити на повільному вогні 15 – 20 хв. Остудити і процідити. Приймати вранці натщесерце по півсклянки на прийом протягом 2 днів. Це засіб застосовувати при мізерній менструації.

Настій трави лободи розкидистою
Взяти 20 г трави залити 200 мл окропу. Приготувати настій. Пити по 1 склянці 3 рази в день. Застосовувати як зміцнювальний засіб при геморої та подагрі; при сухому і хронічному кашлі як відхаркувальний. Лободу вживати при гінекологічних захворюваннях, болях, убогою менструації і при пологах (для полегшення виходу дитячого місця).

Відвар листя любистка лікарського
Взяти 1 чайну ложку сировини залити неповним склянкою окропу, настоювати 30 хв. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день як засіб полегшує природах, а також при мізерних менструаціях.

Цезальпіно прекрасна
Взяти 4 г квіток мексиканської рослини цезальпіно прекрасна. Мексиканські індіанці-знахарі замість квіток беруть у рівних частинах кору, листя і коріння цієї рослини; усього 4 р. Покласти у воду 4 г нарізаних сушених листя рути і варити 15 хв, не допускаючи кипіння. Процідити, випити весь відвар вранці, натщесерце.

Трава грициків – 3 частини, трава споришу, гілки омели білої – по 4 частини. Столову ложку суміші залити склянкою окропу, приготувати настій. Щоденно пити по 3/4 склянки за відсутності менструації, рідкісної менструації, регулярної, але мізерною.

Оман високий
Взяти коріння оману високого, приготувати настій у співвідношенні 1:10. Настоювати 30 хв. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день перед їжею при відсутності менструації, рідкісної менструації, регулярної, але мізерною.

Настій материнки
Одну частину трави материнки залити 10 частинами спирту або горілки. Витримати в теплому місці 8-10 діб, зрідка збовтуючи. Процідити через марлю. Пити по 30 крапель 3 рази на день при відсутності менструації, рідкісної менструації, регулярної, але мізерною.

Вербена лікарська
Одну столову ложку трави залити склянкою окропу, настояти в термосі (добова норма). У народній медицині настій використовують при занепаді сил, анемії, убогою менструації у жінок астенічного статури, хвороби печінки, фурункульозі. Надає гарний цілющу дію при тромбофлебіті і хронічних виразках гомілки. Застосовувати як зовнішній засіб при ангіні, стоматиті, при загоюються виразках, ранах і свищах.
Протипоказання не відомі.
Вербену (траву посвячення) вважають одним з найбільш могутніх і таємничих магічних рослин.
Ось що каже про неї Альберт Великий:
«Вербена – сьома трава Венери. Корінь її, струм, при прикладанні до шиї, зцілює золотуху, нариви, рани і свинку, допомагає також при зупинці сечі, для чого з нього потрібно приготувати пластир і прикладати його до хворого місця. Вона чудово діє при саднах в прямій кишці і геморої. Якщо пити сік вербени з медом і теплою водою, то з’явиться вільне та легке дихання. Вербена сприяє виділенню сперми і тому робить людей закоханими. Навіть більше, якщо хто-небудь носить її на собі, то стає міцним і сильним в шлюбі. Якщо її покласти в будинку, на землю або в винограднику, то отримаєш гарний дохід. Корінь вербени хороший для осіб, які займаються садівництвом і розвідних виноград; а діти, які носять на собі, стають добре вихованими і охоче навчаються. Вербена чудово очищає будинку і видаляє злих духів і демонів».

Далі наводжу рекомендації «Простонародного російського лікарського порадника».

«Візьми 10 цибулин і 1 головку часнику; дрібно нарізавши, вари з молоком, поки розвариться, і додай соку трави будри і трохи меду, і давай частіше по столовій ложці в день. Засіб це корисно тим жінкам, які мають блідий колір обличчя і задишку».

«Багатьом допомагає вживання горючої сірки в порошку по 1/2 чайної ложки 3 рази на день, запиваючи кожен раз чаркою щавлевого соку, або красносмородинного, або журавлинного».

«Корисно вживати узвар, зроблений з рівних частин листя ялівцю козацького, або багна, чи трави чорнобиль, чи божого дерева, богородской трави, кольору царського скіпетра, ромашки, кореня кропив’яного. Корисно сирим жінкам приймати по склянці 4 рази на день».

«Взяти півсклянки пивних дріжджів і півсклянки свежевыдоенного молока і, змішавши це разом, пити кожен день вранці».

Затримка менструації (виключаючи вагітність)

При затримці менструації (виключаючи вагітність), що найчастіше буває від застуди, рекомендується застосовувати такі народні засоби:

– Випити залпом 2 склянки гарячого настою ромашки.

– Пити 2 рази на день; настойку на вині чи горілці кориці, гвоздики і шафрану.

Порошок з кореневища копитняка європейського
Взяти 0,2 – 0,5 г порошку (на кінчику складаного ножа), всипають у чарку молока. Приймати 1 раз на день натщесерце. Застосовувати як засіб, що регулює менструацію.

Пижмо
Взяти 5 г суцвіть залити 1 склянкою окропу, наполягати, укутавши, 30 – 40хв., процідити, приймати по 1/3 склянки З рази на день.

Сік алое деревовидного
Застосовувати для регулювання менструації (не більше 8 – 10 крапель на прийом). Сік алое приймають в Індії по одній-дві чайних ложки з дрібкою чорного перцю при спазмі м’язів під час менструації.

Відвар листя костяниці
Приймають при зупинці менструації, білях та інших гінекологічних захворюваннях.

Материнка, трава
Взяти 1 столову ложку сухої трави на 0,5 л окропу, настояти, закутавши, 40хв. Процідити. Приймати по 1 склянці З рази на день.

Взяти 10 г сухої трави на 1 склянку окропу, наполягати, укутавши, 30 хв.; процідити, приймати по одній-дві столові ложки 4 – 5 разів на день.

Відвар суцвіть календули
Взяти 10 г суцвіть і залити 200 мл окропу. Приймати по одній-три столові ложки 3 рази на день. Застосовувати як сечогінний засіб при хворобах сечового міхура (при каменях і піску в ньому), при золотусі й рахіті, запамороченні, кашлі, при хворобах шлунку (виразки і спазмах його); як засіб, що регулює менструацію у жінок, а також затримує патологічний процес при раку.

Петрушка
Вживати по 0,5 г насіння 3 – 4 рази в день.

Взяти 0,5 чайної ложки товчених насіння на 2 склянки холодної води, настоювати 8 год. Приймати по півсклянки 4 рази на день.

Взяти 30 г зелені на 1 склянку окропу. Варити 10 -15 хв. Приймати відвар по 2 столових ложки 3 рази на день.

Петрушка (насіння) – 2 г, рута, трава – 1г. Цю суміш залити півтора склянками води, кип’ятити 7 – 10 хв.; настоювати, обгорнувши, 15 – 20хв., процідити. Пити невеликими ковтками, випиваючи за день; або по півсклянки 2 рази на день.

Трави споришу – 1 частина, трави хвоща польового – 1 частина, трави золототисячника – 3 частини, трави перстачу гусячої – 5 частин. Одну столову ложку суміші заварити окропом, настоювати 1 годину, процідити. Випити невеликими ковтками протягом дня при ускладненні з менструацією.

Нижче наводжу рекомендації з «Простонародного російського лікарського порадника».

«Зелений чай з користю п’ють від затримання періодичних очищень».

Дощова вода
«Дуже корисно вживання дощової води проти затримання очищення у жінок, особливо для незаміжніх, одержимих білою немочью і звичайно мають безладний очищення. Необхідно випивати по пляшці дощової води щодня протягом 6 – 12 тижнів. Краще всього брати воду негайно після грому. Необхідно збирати воду в запас, і бутлі, які наповнюються водою, затикати тільки папером».

Цибуля ріпчаста
Зовнішню лушпиння з 2 кг ріпчастої цибулі варити в Зл води, поки вона не стане темно-червоною. Настій пити натщесерце вранці або ввечері по кавовій чашці при відсутності менструації у жінок.

Водні процедури у разі затримки менструації

Прийняти гарячу сидячу ванну з сіллю або гірчицею (1/4 фунта на ванну).

Спринцюватися гарячою водою (температура 38°С).

Потримати півгодини ноги (вище щиколотки) у дуже гарячій воді, в яку покласти жменю солі і 2 – 3 жмені деревної золи. Потім облити ноги чистою теплою водою, витерти насухо, одягнути чисті панчохи, які насипана суха гірчиця.

Ванни з коренів манжетки звичайної
Взяти 10 г подрібнених коренів залити 0,5 л окропу. Настоювати півгодини, кип’ятити 20 хв., процідити. Ванну (36 – 37°С) приймати в будь-який час дня. Застосовувати при розлад менструального циклу, фурункульозі. Курс лікування 12 – 14 ванн.

Ванна з кореневищ копитняка європейського
Взяти 50 г подрібнених кореневищ і залити 1 л холодної води. Кип’ятити 20 хв, настоювати 30 хв, процідити. Ванни (37°С) приймати на ніч. Застосовувати при порушенні менструального циклу, статевому безсиллі. Курс лікування 12 – 14 ванн.

Нормальна, але хвороблива менструація

При нормальній, але хворобливої менструації рекомендується більше лежати, низ живота злегка змащувати іхтіолової маззю навпіл з вазеліном; ввечері випити чашку гарячого навару імбиру з цукром. Навар повинен бути дуже міцним. Так пити всі дні, поки йде менструація. Після заміжжя ці болі проходять.

Засоби, що використовуються в народі, для зменшення болю

Настій трави перстачу гусячої
Взяти 20 г трави залити 1 склянкою гарячої води, кип’ятити на повільному вогні 15хв., охолодити і процідити. Пити по 1/4 – 1/2 склянки 4 – 5 разів у день до їжі. Застосовувати при хворобливої менструації; вичавки сировину, що залишилася після приготування настою, прикласти на низ живота у вигляді теплого компресу.

Материнка звичайна
Настій готувати в термосі з розрахунку 2 столові ложки трави на 2 склянки окропу. Приймати у 3 прийоми за 20 – 40 хв. до їди.
Спиртову настоянку готувати з розрахунку 10 г трави на 150мл 70°-ного етилового спирту. Наполягати 7 – 10 діб у темному місці при кімнатній температурі. Приймати по 30 – 40капель 3 – 4 рази в день. Материнка діє заспокійливо на центральну нервову систему. Застосовувати її в клімактеричний період при підвищеній нервовій збудливості, безсонні. Протипоказана при вагітності.

Трава споришу – 1 частина, хвоща польового – 1 частина, золототисячника – 3 частини, перстачу гусячої – 5 частин. Одну столову ложку суміші заварити 1 склянкою окропу, наполягати 1 годину, процідити. Випити невеликими ковтками протягом дня при хворобливої менструації.

«Олія анісова, натщесерце прийняте у виноградному вині, споспешествует місячним кровям і втамовує бывающую при цьому біль». («Російська простонародний лечебник»).

Дуже сильна менструація

Сік свіжого листя кропиви
Приймати всередину по 1 чайній ложці на 1/4 склянки води 3 рази на день за 20 хв. до їди при надмірній менструації. (Не допомагає при фіброміомі.)

Настій листя суниці лісової
Столову ложку листя суниці залити 2 склянками холодної кип’яченої води, настояти 6 – 8 год., процідити. Приймати по половині столової ложки настою щодня при надмірній менструації.

Столову ложку подрібненого листя заварити склянкою окропу, наполягати З хв, процідити. Приймати по столовій ложці 3 – 4 рази в день.

Відвар кори дуба
Взяти 40 г кори на 1 л води. Застосовувати при виразці шлунка, шлунковій кровотечі (кал), наявність крові в сечі, рясному менструальному кровотечі, проносі і частих позивах на сечовипускання.

Порошок трави котячої лапки
Порошок з цієї рослини вживають по 1 – 3 г через щогодини до припинення кровотечі. У народній медицині відвар або порошок з трави котячої лапки має широке застосування, особливо при післяпологовому кровотечі або надмірної менструації, а також при кривавій блювоті.

Порошок з плодів крушини ламкої
Порошок готувати з плодів збору дво-, трирічної давності, щоб не викликати зайвого роздратування шлунка. Приймати від 0,2 до 0,5 г (на кінчику складаного ножа) 3 рази в день. Застосовувати при проносі, недокрів’ї, водянці і надмірної менструації.

Відвар трави горця перцевого
Взяти 12 г трави залити 200 мл окропу. Приймати по 1 столовій ложці З рази на день. Застосовувати як сильний кровоспинний і знеболюючий засіб при матковому, рясному менструальному і гемороїдальному кровотечах, а також як заспокійливий засіб при нервових хворобах.

Відвар коренів гірчака зміїного
Приготувати відвар коренів гірчака зміїного – 1:10. Кип’ятити 30 хв. на водяній бані, процідити. Приймати по столовій ложці 3 рази в день перед їжею.

Калина звичайна
Залити склянкою окропу 10 г ягід калини звичайної. Кип’ятити 30 хв, охолодити, процідити. Приймати по столовій ложці З рази на день до їди.

Кровохлебка лікарська
Взяти 20 г коренів родовика лікарського, залити склянкою окропу. Кип’ятити 30 хв. Охолодити, процідити. Приймати по столовій ложці 4 рази на день до їди.

Пустирник
Залити склянкою крутого окропу 15 г трави пустирника. Наполягати на водяній бані 15хв., охолодити, процідити. Пити по столовій ложці 3 рази в день перед їжею.

Апельсинові кірки
Міланський лікар Септалиус прописував відвар апельсинових кірок, особливо з незрілих плодів, щоб вгамувати сильну менструацію.

Трава деревію, трава грициків, кореневище перстачу прямостоячого – по 5 частин, кора дуба – 2 частини. Столову ложку збору залити склянкою окропу, кип’ятити 5 хв. на слабкому вогні, настоювати 15 хвилин, процідити. Вранці і ввечері приймати по склянці відвару при рясній менструації.

Трава деревію, трава перстачу гусячої, корінь валеріани (порівну). Дві чайні ложки збору заварити склянкою окропу, наполягати 20 хвилин, процідити. Пити по півсклянки 4 рази на день при рясній менструації.

Трава споришу – 5 частин, лист кропиви – 3 частини, кора дуба, суцвіття ромашки аптечної – по 1 частини. Дві столові ложки суміші залити літром гарячої води, довести до кипіння, кип’ятити 5 хв. на слабкому вогні, остудити, процідити.

Трава споришу, трава грициків, гілки омели білої – всього порівну. Дві столові ложки суміші залити 2 склянками окропу, настоювати 1 годину, процідити. Приймати при рясній менструації вранці і ввечері по 1 склянці, починаючи за 3 – 5 днів до менструації і весь термін її.

«Якщо випити півсклянки вичавленого з портулаку соку з домішкою невеликої кількості цукру, то зупиниться непомірне протягом місячних кровей». («Російська простонародний лечебник»)

Рясна хвороблива менструація

Відвар зрілих насіння лопуха
Одну столову ложку вийнятих з реп’яхів зрілих насіння лопуха заварити склянкою окропу. Через 10 хв. розім’яти набряклі насіння і настоювати ще 10 хв. Процідити, підсолодити і випити весь стакан відвару.

Хвощ польовий
Одну чайну ложку трави заварити 2 склянками крутого окропу. Приймати при сильних болях і рясному кровотечі кожні 2 години по столовій ложці. При стиханні болю і зменшення кровотечі приймати по столовій ложці 3 рази в день. Засіб рекомендовано російськими знахарями.

Настій водяного перцю
Столову ложку порізаної трави залити склянкою крутого окропу і дати настоятися. Приймати по столовій ложці 3 рази на день при хворобливої менструації, при матковій кровотечі і після пологів як кровоспинний засіб.

Чорнобиль
Висушений корінь чорнобиль порізати дрібно і приготувати відвар з розрахунку 3 – 5 корінців на 10 склянок окропу. Приймати по півсклянки 2 рази на день до зменшення кровотечі і стихання болю.

Відвар кори калини
Чотири чайні ложки подрібненої кори залити 1 склянкою води, кип’ятити 30 хв., процідити відвар гарячим, долити водою до початкового об’єму. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день до їжі. Застосовувати при зубних, гемороїдальних кровотечах, при маткових кровотечах на грунті гінекологічних захворювань, при хворобливій рясної менструації.

Кора крушини ламкої – 3 частини, листя берези – 3 частини, квітучі гілки вересу – 4 частини, квіткові кошики ромашки аптечної, листя м’яти перцевої, кореневища та корені валеріани – 10 частин. Столову ложку суміші залити 1/4 л окропу. Настоювати 30 хв. Настій приймати гарячим по 1/4 л на день у кілька прийомів при рясної хворобливої менструації.

Порушення менструального циклу

Котовник котячий
Дві столові ложки сухого, ретельно подрібненої сировини залити 200 мл окропу. Витримати близько 2 год. і пити по рюмкедля вина 3 рази на день перед їдою при порушенні менструального циклу.

Любисток лікарський
Настій готувати з розрахунку 2 чайні ложки сировини на склянку окропу (добова норма). У гінекології застосовують при нерегулярній і хворобливої менструації. Протипоказання: вагітність (може діяти абортивно).

Калина звичайна
Сік ягід калини віджати за допомогою соковижималки (або через щільну лляну тканину); змішати з цукром (на 1 л соку 2 кг цукру). Приймати по 2 – 3 столові ложки 3 – 4 рази на день з водою.

Сушені ягоди настоювати в термосі з розрахунку 3 – 4 столові ложки ягід на пів-літровий термос – добова норма.

Спиртовий екстракт кори калини призначають у гінекології при матковій кровотечі, порушення менструального циклу, загрозливому аборті. Протипоказання не виявлені.

Настій кореневища аїру
Одну чайну ложку подрібненого кореневища залити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хв., процідити. Пити по півсклянки 4 рази на день за 30 хв. до їди. Застосовувати при нерегулярній менструації, гастриті зі зниженою кислотністю шлункового соку, коліті, шлункових і кишкових кольках, проносі, гепатиті, холециститі, запаленні нирок і сечового міхура.

Відвар кореневищ горця зміїного (ракові шийки)
Залити 20 г кореневищ 1 склянкою води, кип’ятити 20 хв, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 2 – 3 рази в день за півгодини до їжі. Застосовувати як в’яжучий засіб при сильному розладі кишечника, при запаленні слизової оболонки, кровотечі, рясної і неправильної менструації.

Відвар кореня оману високого
Одну чайну ложку подрібненого кореня залити 1 склянкою окропу, кип’ятити 5 – 10 хв. на слабкому вогні, настоювати 4 години. Приймати по 1 столовій ложці 3 – 4 рази в день. Застосовувати при болючою і нерегулярної менструації, а також для профілактики передчасних пологів.

Петрушка городня, насіння, настій
Насіння попередньо подрібнити в порошок. Чотири чайні ложки порошку залити 1 склянкою окропу, кип’ятити 15 хв, охолодити, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 4 – 6 разів на день.
Можна вживати також і настій, приготований холодним способом: 1 чайну ложку насіння настоювати в 1 склянці води протягом 8 год. Пити по 1/4 склянки 4 рази на день.
Насіння петрушки широко використовують у народній медицині як потогінний і сечогінний засіб при водянці, набряках серцевого походження, каменях у нирках і сечовому міхурі, жовчнокам’яної хвороби. Застосовувати їх потрібно при порушенні менструального циклу, хворобливої менструації, запаленні передміхурової залози.

Іноді замість насіння використовують настій трави і кореня петрушки. Готувати настій з розрахунку 20 г подрібненої сировини на 1 склянку окропу і пити по півсклянки 3 рази на день до їди.

Засіб від тривалої менструації

При деяких хворобах менструальний період у жінки триває від 10 до 15 днів. Російська народна медицина знає радикальний засіб від цієї недуги. Засіб це – ріжки. Ріжки – гриб, паразит жита і багатьох дикорослих злаків. Добре помітна і загальновідома форма цього гриба – склероцин-ріжки, высовывающиеся з колосків або волоті, злегка вигнуті, фіолетово-коричневі, всередині білі. Ріжки використовують для лікування. Ріжки – отруйна! Поводитися з нею треба обережно.
Точна пропорція ріжків не відома, але зазвичай беруть 1 унцію (30 г) ріжків (чим свіже, тим краще), товчуть її в ступці і розводять 2 унціями аптекарського спирту. Настоюють тиждень. Перед вживанням настоянку збовтувати і дати їй трохи відстоятися. Потім за допомогою очної піпетки капають 10 крапель настоянки в маленьку чарку води. Пити треба вранці і ввечері, перед сном. Якщо,
незважаючи на лікування, менструація не припиняється, дозу слід підвищувати щоденно на 10 крапель. В деяких випадках можна брати на прийом до 60 і більше крапель. Цей засіб використовують і для післяпологового скорочення матки.

Як позбутися поганого запаху з рота і статевих органів

При смороді як з рота, так і статевих органів, яке буває у деяких жінок під час менструації, слід рот частіше полоскати настоєм м’яти, а всередину приймати 1 чайну ложку 5%-ного розчину бертолетової солі через 3 години після їжі 1 раз на день. Статеві органи 2 рази на день обмивати теплою водою, в яку додати кілька крапель йоду. Позбутися поганого запаху з рота допоможуть наступні рослини:

Полин гіркий
Одну-дві чайні ложки полину гіркого залити склянкою крутого окропу; настоювати 20 хв., процідити, охолодити. Полоскати рот 4 – 6 разів на день.

Вільха сіра
Взяти 20 г листя вільхи сірої, залити 0,5 л окропу. Приготувати настій, охолодити, процідити. Полоскати рот 4 – 6 разів на день.

Кмин звичайний
Взяти 15 г насіння кмину звичайного, залити їх склянкою окропу. Приготувати настій, охолодити, процідити. Полоскати рот 4 -6 разів на день.

М’ята перцева
Столову ложку м’яти перцевої залити 0,5 л окропу. Настоювати годину. Охолодити, процідити. Полоскати рот 4 – 6 разів на день.